HomeReligiaBoże Narodzenie w raduńskim sierocińcu

Boże Narodzenie w raduńskim sierocińcu

Jak co roku z inicjatywy Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Raduniu, przy wsparciu partnerów z miasta Świdnik, we współpracy z administracją Raduńskiego Przytułku dla Dzieci i miejscową parafią pw. Matki Bożej Różańcowej wzruszające chwile Świąt Bożego Narodzenia mogły przeżyć dzieciaki z raduńskiego sierocińca.

sierociniec_1

Młodzi aktorzy z Raduńskiego Przytułku dla Dzieci

W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia, 23 grudnia, Danuta Sawicka, dyrektor opiekującej się sierotami instytucji, zorganizowała dla swoich wychowanków spotkanie opłatkowe z udziałem partnerów, wspierających Raduński Przytułek dla Dzieci.

Podzielić się opłatkiem z wychowankami przytułku przybyli między innymi prezes Oddziału ZPB w Raduniu Halina Żegzdryń, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej ksiądz prałat Witold Łozowicki w towarzystwie księdza Pawła oraz wychowawcy i nauczyciele.

Świąteczne przedstawienie w sierocińcu

Świąteczne przedstawienie w sierocińcu

Dzieciaki, wdzięczne dorosłym za stałą uwagę i opiekę, przygotowali dla nich jasełka, do których scenografię, dekoracje i stroje pomogli młodym aktorom przygotować współpracownicy sierocińca.
Po teatralizowanym, przypominającym historię Narodzin Zbawcy, przedstawieniu, w atmosferze radosnego oczekiwania na przyjście na świat Jezusa uczestnicy spotkania opłatkowego łamali się opłatkiem i składali sobie nawzajem życzenia świąteczne.

sierociniec_3

Zdjęcie pamiątkowe wychowanków sierocińca i ich gości

Wychowankowie

Wychowankowie Raduńskiego Przytułku dla Dzieci otrzymują prezenty

Podczas spotkania nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd w języku polskim, gdyż większość wychowanków Raduńskiego Przytułku dla Dzieci ma polskie pochodzenie i zna język ojczysty, znajomość którego szlifuje, ucząc się po polsku modlić oraz biorąc udział w kulturalnych imprezach, organizowanych przez administrację sierocińca we współpracy z Oddziałem ZPB w Raduniu.
Za cudowne, wzruszające jasełka dzieciaki otrzymały od dorosłych gości spotkania opłatkowego prezenty i słodycze.

kosciol

Jasełka w kościele pw. Maki Bożej Różańcowej w Raduniu

Kolejne spotkanie dorosłych i dzieci, w ramach obchodów Narodzin Pana, odbyło się już w kościele parafialnym po Mszy świętej w pierwszym dniu Świąt, 25 grudnia.

kosciol_1

Tu grupa raduńskich dzieciaków pod kierownictwem katechetki Teresy Klimowicz zaprezentowała mieszkańcom rodzinnego miasteczka dwie inscenizacje jasełkowe: „Oczekiwanie na przyjście Zbawiciela na świat – w nowoczesnym stylu” oraz jasełka tradycyjne pt. „Narodziny Pana Jezusa”.

kosciol_2

Prezenty młodym aktorom wręcza prezes Oddziału ZPB w Raduniu Halina Żegzdryń

Również za ten pokaz dzieciaki otrzymały świąteczne prezenty, ufundowane przez partnerów raduńskiego oddziału ZPB z miasta Świdnik: książki, zabawki i słodycze.

Halina Żegzdryń, prezes Oddziału ZPB w Raduniu

Najnowsze komentarze

  • Serdecznie gratuluję Inicjatorom i Organizatorom Bożonarodzeniowych obchodów w Raduńskim Przytułku dla Dzieci, w szczególności Pani Halinie i Pani Danusi. Cieszę się, że Ziarno Polskości ma swoich Siewców w Raduniu!
    Jednocześnie ślę najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym 2016 Roku!

    Tadeusz K. z Węgorzewa

Skomentuj

Skip to content