HomeSpołeczeństwoIrena Biernacka – prezesem Oddziału ZPB w Lidzie!

Irena Biernacka – prezesem Oddziału ZPB w Lidzie!

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Lidzie odbyło się 3 grudnia. Zgodnie z wolą członków oddziału jego prezesem została Irena Biernacka, pełniąca dotąd obowiązki kierownika Oddziału ZPB w Lidzie.

Irena_Biermacka

Irena Biernacka

Czterdziestu członków oddziału , biorących udział w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, jednogłośnie zatwierdzili też skład zarządu oddziału, do którego poza prezes Ireną Biernacką weszli: Igor Kaśko, Tatiana Stacenko, Paweł Olechnowicz oraz Leokadia Sachoń.

Do 3 grudnia wybranym prezesem Oddziału ZPB w Lidzie był wieloletni zasłużony działacz organizacji Tadeusz Wasilewski. Niestety w ostatnich latach ze względów zdrowotnych nie mógł on pełnić obowiązków kierownika oddziału, które na jego prośbę pełniła Irena Biernacka.

Obecnie działaczka otrzymała mandat kierowania oddziałem od jego członków i została pełnoprawnym prezesem Oddziału ZPB w Lidzie na dwuletnią kadencję.

Zarząd Główny ZPB gratuluje członkom Oddziału ZPB w Lidzie spełnienia wymogu statutowego i wyboru władz oddziału oraz gratuluje nowo wybranej Pani Prezes i członkom jej zarządu zaufania ze strony lidzkich Polaków i życzy owocnej pracy na rzecz polskiej społeczności miasta Lida.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content