HomeReligiaBiałoruś przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Białoruś przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Młodzież Białorusi rozpoczęła przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 w Krakowie.

Dni_Mlodziezy_Bialorus_str_3

W przygotowaniu młodych ludzi, którzy wyrazili swoje chęci wziąć udział w spotkaniu z młodzieżą całego świata i papieżem Franciszkiem, dopomaga peregrynacja miniatur symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Dni_Mlodziezy_Bialorus_str_1

W chwili obecnej miniatury symboli Światowych Dni Młodzieży, które są symbolem oczekiwania na to wydarzenie i znakiem przygotowań, przyjmuje młodzież wszystkich diecezji na Białorusi.

W ramach peregrynacji młodzież uczestniczy we Mszach św., bierze udział w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz dyskusjach panelowych. Przy okazji peregrynacji dowiaduje się o szczegółach udziału w spotkaniu w Krakowie.

Dni_Mlodziezy_Bialorus_str_2

Na Białorusi również powstała białoruskojęzyczna wersja oficjalnego hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Utwór autorstwa Jakuba Blycharza został również nagrany w języku białoruskim. W przygotowanie i nagranie hymnu była zaangażowana młodzież z Mińska.

Dni_Mlodziezy_Bialorus_str

Sama młodzież jest przekonana, że czas peregrynacji miniatur przyczyni się do umocnienia jedności i zachęci do wzięcia udziału w światowym spotkaniu!

Znadniemna.pl za Radiomaryja.pl/Ks. Jerzy Martinowicz, Dyrektor Biura Informacji przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Białorusi, zdjęcia Catholic.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content