HomeZiemia GrodzieńskaRada Naczelna ZPB podsumowała drugie półrocze

Rada Naczelna ZPB podsumowała drugie półrocze

Podczas obrad oceniono działalność ZPB w okresie czerwiec-listopad 2011r., rozpatrzono aktualne problemy pracy oraz wysłuchano sprawozdania wiceprezesów ZPB. Na posiedzenie Rady również licznie przybyli działacze z terenu.

Anżelika Orechwo nakreśla plan działalności ZPB na najbliższe miesiące

Anżelika Orechwo nakreśla plan działalności ZPB na najbliższe miesiące

Andrzej Poczobut, jako prezes Rady Naczelnej, tym razem mógł osobiście przywitać wszystkich obecnych. Podziękował działaczom ZPB za wsparcie podczas jego rozprawy sądowej i podkreślił, że właśnie dzięki solidarności teraz jest na wolności.

Następnie wiceprezesi ZPB złożyli sprawozdania z działalności za drugie półrocze. Renata Dziemianczuk bardzo szczegółowo opowiedziała o imprezach kulturalnych, warsztatach i projektach, które już zrealizowano oraz przedstawiła plany na przyszłość.

Mieczysław Jaśkiewicz przedstawił działalność oddziałów w terenie, mówił m.in. o imprezach integracyjnych i sportowych, o wznowieniu działalności oddziałów w niektórych miejscowościach i założeniu nowych.

P.o. prezesa Związku Polaków na Białorusi Anżelika Orechwo złożyła sprawozdanie z działalności organizacji, przedstawiając listę zorganizowanych przedsięwzięć. Opowiedziała również o pracy nad tworzeniem nowych struktur Związkowych.

Na posiedzeniu Rady omowiono również plany na organizację spotkań świąteczno-noworocznych w Grodnie i w terenie.

Tradycyjnie posiedzenie Rady Naczelnej ZPB zakończyło się odśpiewaniem Roty.

GS

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content