HomeOświataWizyta licealistów z Białegostoku w Porzeczu

Wizyta licealistów z Białegostoku w Porzeczu

V Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, we współpracy z Fundacją na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny, od kilku miesięcy realizuje projekt „Duch Olimpijski – wymiana młodzieżowa szkół”, finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W ramach II etapu uczniowie uczestniczący w przedsięwzięciu w dniach 20-21 października 2015 r. udali się na wycieczkę na Białoruś.

Porzecze_03

Pierwszego dnia młodzież zwiedzała piękne miasto nad Niemnem – Grodno. Uczniowie odwiedzili m.in.: Stary i Nowy Zamek, Bazylikę Katedralną św. Franciszka Ksawerego, a także Cmentarz Farny, gdzie oddali hołd Elizie Orzeszkowej oraz polskim żołnierzom poległym w walkach z Sowietami z czasów I Wojny Światowej.

Porzecze_02

Miejscem docelowym wyjazdu było Porzecze i miejscowa szkoła średnia, która przygotowała na wieczór ciekawy program artystyczno-rozrywkowy.

Porzecze_04

Drugi dzień to wzajemna integracja młodzieży podczas zajęć w szkole m.in. gry i zabawy sportowe, lekcje historii szkoły, czy zwiedzenie Porzecza w towarzystwie Polaków z Białorusi.

Porzecze

Porzecze_01

Wieczorem odbyło się podsumowanie pobytu, z nadziejami na kontynuację projektu w przyszłych latach. Fantastyczna atmosfera, bogaty program, sympatyczni koledzy i koleżanki, urokliwe miasteczko – wszystko to składa się na niezapomniane chwile pełne wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci uczniów oraz opiekunów wycieczki.

Porzecze_05

Młodzież z Porzecza przyjeżdża z rewizytą do V LO już w grudniu

Znadniemna.pl za poranny.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content