HomeOświataStudniówka w Grodnie

Studniówka w Grodnie

W piątkowy wieczór, 10 lutego, tegoroczni maturzyści Polskiej Szkoły Społecznej w Grodnie zdawali egzamin z… dobrej zabawy. Kilkugodzinnego „egzaminu” w doborowym towarzystwie i pod czujnym okiem kadry pedagogicznej nikt nie oblał.

Studniówka to zawsze dobra zabawa

Studniówka to zawsze dobra zabawa

Chociaż na Białorusi studniówka nie jest znana szerszemu gronu, to uczniowie polskich szkół dobrze znają tradycje i zwyczaje, które od lat towarzyszą balom, odbywającym się 100 dni przed maturą w Polsce. Więc zgodnie z tradycją, w Grodnie bal rozpoczął się polonezem. Rodzice i goście z zachwytem patrzyli na 15 tańczących par. I być może niewtajemniczeni nie zauważyli, że niektórym się zdarzyło pomylić kroki poloneza, gdyż tradycja mówi, że warto uczynić to chociaż raz, aby pomyślnie zdać maturę.

Setny dzień przed egzaminem można uznać za ostatni dzień młodzieńczej wolności i ostatniej zabawy pod kuratelą dorosłych, którzy mają dopilnować, aby ich wychowankowie… dobrze się bawili. Wraz z rodzicami i nauczycielami szkoły społecznej czuwali nad tym konsul generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz oraz p.o. prezesa ZPB Anżelika Orechwo.

IE

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content