HomeReligiaDziałacze ZPB na święceniach i prymicji księdza Igora Mutruka

Działacze ZPB na święceniach i prymicji księdza Igora Mutruka

Chór «Polonez», działający przy Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Mińsku oraz członkowie oddziału wzięli udział w uroczystościach konsekracyjnych i prymicyjnych księdza Igora Mutruka.

bp_Kasabucki_udziela_swiecenia_2

Bp Jerzy Kosobucki udziela święceń kapłańskich diakonowi Igorowi Mutrukowi

bp_Kasabucki_udziela_swiecenia

Świecenia kapłańskie diakon Igor Mutruk przyjął w sobotę, 12 września, z rąk biskupa pomocniczego Archidiecezji Mińsko-Mohylewskiej Jerzego Kosobuckiego w stołecznym kościele pw. św. Szymona i Heleny.

Na uroczystościach konsekracyjnych młodego księdza obecni byli działacze Oddziału ZPB w Mińsku na czele z prezes Heleną Marczukiewicz, z którymi młody ksiądz współpracuje i się przyjaźni.

Chór "Polonez"

Chór „Polonez”

Na znak przyjaźni i uznania dla przyjaciela, uroczystości konsekracyjne uświetnił śpiewem chór „Polonez”, działający przy stołecznym oddziale ZPB.

Zelwa_kosciol

Kościół Świętej Trójcy w Zelwie

ks_Mutruk_u_progu_rodzinnego_kosciola

Ks. Igor Mutruk przybywa do kościoła pw. Świętej Trójcy w rodzinnej Zelwie

ks_Mutruk_3

Ks. Igor Mutruk odprawia prymicyjne nabożeństwo

Wierni parafii Świętej Trójcy w Zelwie wypełnili kościół po brzegi, przybywając na prymicyjne nabożeństwo nowo wyświęconego księdza

Wierni parafii Świętej Trójcy w Zelwie wypełnili kościół po brzegi, przybywając na prymicyjne nabożeństwo nowo wyświęconego księdza

ks_Mutruk

ks_Mutruk_1

ks_Mutruk_2

ks_Mutruk_Helena_Marczukiewicz

Ks. Igor Mutruk udziela błogosławieństwa Helenie Marczukiewicz

Następnego dnia po wyświęceniu ks. Igor Mutruk udał się do rodzinnej Zelwy, gdzie, w kościele pw. Świętej Trójcy, odbyła się prymicja nowo wyświęconego kapłana, czyli ks. Igor odprawił swoją pierwszą Mszę świętą. Przyjaciele ks. Igora Mutruka ze stołecznego oddziału ZPB byli obecni także na uroczystościach prymicyjnych (potocznie nazywanych weselem młodego księdza – red.).

***
Ksiądz Igor Mutruk pochodzi z obwodu grodzieńskiego (z miasteczka Zelwa). Chociaż został ochrzczony w Kościele Prawosławnym – przeszedł na katolicyzm. Studiował w Wyższym Seminarium w Grodnie oraz w polskim Tarnowie.

W mińskiej parafii św. Szymona i Heleny prymicjant miał praktyki diakońskie.

Ksiądz Igor jest przyjacielem Oddziału ZPB w Mińsku, często uczestniczy w imprezach i przedsięwzięciach, organizowanych przez oddział.

Wszyscy członkowie Mińskiego ZPB na czele z Panią Heleną Marczukiewicz życzą prymicjantowi dużo radości, mocy Ducha Świętego i wszelkich łask Bożych!

Ludmiła Burlewicz z Mińska, zdjęcia autorki i Aleksandra Wasilenki

Najnowsze komentarze

  • Kosobudzki

    • Panie Józefie, dziękujemy!

Skomentuj

Skip to content