HomeOświataTadeusz Truskolaski przekazał piórniki potrzebującym

Tadeusz Truskolaski przekazał piórniki potrzebującym

We wtorek, 25 sierpnia Tadeusz Truskolaski przekazał organizacjom pozarządowym ponad 6 tysięcy piórników. Artykuły szkolne trafią do potrzebujących dzieci.

Borys_Truskolaski_piorniki_o6

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i Andżelika Borys, przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB

– Dzisiaj możemy przekazać kilka tysięcy piórników dla organizacji pozarządowych oraz dla Związku Polaków na Białorusi – jako taki dar od miasta Białegostoku – mówił prezydent.

Borys_Truskolaski_piorniki_o3

Piórniki miasto otrzymało w spadku po firmie, której właściciel zmarł, nie pozostawiając spadkobierców.

– Myślę, że piórniki będą służyły dzieciom, rodzice nie będą musieli ponosić dodatkowego wydatku – powiedział Tuskolaski.

Piórniki odebrali przedstawiciele Związku Polaków na Białorusi, organizacji Caritas, Eleos, Rubież, a także Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Droga” i Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Borys_Truskolaski_piorniki_o5

Andżelika Borys dziękuje za dary

– Związek Polaków na Białorusi współpracuje od lat z urzędem miasta Białegostoku – mówiła Andżelika Borys, przewodnicząca Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi.

Borys_Truskolaski_piorniki_o1

– Bardzo dziękujemy za pomoc, która jest dla nas znacząca. Piórniki przekażemy dzieciom, które uczą się języka polskiego nie tylko na Grodzieńszczyźnie, ale i w dalszych zakątkach Białorusi, w szkołach społecznych, przy parafiach – dodała.

Borys_Truskolaski_piorniki_o2

Również ks. Adam Kozikowski z Caritasu nie krył zadowolenia z otrzymanych piórników.

– Ten gest jest niezwykle piękny. Wiemy, że dzieci z rodzin borykających się z różnymi trudnościami nie jest wcale mało w naszym regionie, więc wszystkie organizacje, również Caritas, bardzo chętnie te piórniki wykorzysta i przyczyni się, by trafiły do najbardziej potrzebujących – powiedział.

Borys_Truskolaski_piorniki_o4

Znadniemna.pl za Justyna Fiedoruk, Bialystokonline.pl, fot.: Agencja Gazeta i UM Białystok

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content