HomeOświataWycieczka dzieciaków z rodzicami do Polski

Wycieczka dzieciaków z rodzicami do Polski

Czterdziestoosobowa grupa rodziców z dziećmi, uczącymi się języka polskiego w Szkole Społecznej przy Parafii Bożego Miłosierdzia w Lidzie w dniach 10-11 sierpnia zwiedziła stolicę Polski – Warszawę.

Lida_Warszawa_syrenka

Podczas wyjazdu lidzkie dzieciaki po raz pierwszy zwiedziły ZOO, spacerowały po warszawskiej starówce oraz odwiedziły miasto Niepokalanów i mieszczący się w nim klasztor-sanktuarium „Gród Maryi”, założony przez patrona diecezji grodzieńskiej św. Maksymiliana Kolbego.

Lida_Warszawa

Zwiedzając Niepokalanów wycieczkowicze z dużym zainteresowaniem podziwiali miejscowe zabytki i miejsca, przypominające o historii powstania miasta i klasztoru. Niezapomniane wrażenia pozostawiła w pamięci lidzian niepokalanowska Panorama Tysiąclecia.

Lida_Warszawa_zoo

W drodze powrotnej młodzi Polacy z Lidy odwiedzili basen oraz centrum zabaw Fikoland. Wypad do Polski wzbudził w dzieciakach same pozytywne emocje.  Dzieląc się wrażeniami, snuły plany, że przyjadą tu znowu, oczywiście pod warunkiem, że na zajęciach w szkole nauczą się posługiwać językiem polskim tak, aby nie różnić się od rówieśników, których spotykały podczas krótkiego, ale niezwykle bogatego w wydarzenia pobytu w Polsce.

Swietłana Worono z Warszawy i Niepokalanowa

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content