HomeOświataKolonie dla młodych Polaków z Białorusi i Rosji w Świdniku

Kolonie dla młodych Polaków z Białorusi i Rosji w Świdniku

Dwanaście sierpniowych dni spędziły dzieci z oddziałów Związku Polaków na Białorusi z Radunia i Lidy oraz organizacji Polska Autonomia Kulturalna OGNIWO z Rosji w Świdniku.

Kolonie_Swidnik

Obóz letni dla młodych Polaków ze Wschodu został zorganizowany przez władze miasta Świdnik, które od dawna współpracują z Oddziałem ZPB w Raduniu i jej prezes Haliną Żegzdryń. To właśnie dzięki staraniom pani prezes miejsca na kolonie w Świdniku znalazły się w tym roku nie tylko dla dzieciaków z jej oddziału, lecz także dla zaprzyjaźnionego lidzkiego oddziału ZPB.

Kolonie_Swidnik_02

Pobyt na obozie w Świdniku dla młodych Polaków z Białorusi i Rosji był połączony z zajęciami języka polskiego. Obozowicze regularnie odwiedzali też bibliotekę, gdzie starsze dzieci czytały bajki, a młodsze próbowały je inscenizować.

Kolonie_Swidnik_03

Dzieciakom podczas pobytu na obozie nie zabrakło także zabaw, związanych z aktywnością fizyczną, między innymi pływaniem, oraz zajęciami z akrobatyki.

Kolonie_Swidnik_04

Pochodzące z Białorusi i Rosji polskie dzieci świetnie się dogadywały między sobą. Nowe znajomości i przyjaźnie umacniały wspólne, zorganizowane przez gospodarzy, wycieczki do Lublina, Kazimierza, a także nad malownicze jeziora.

Kolonie_Swidnik_01

Już zaprzyjaźnione i znające talenty i zdolności kolegów dzieciaki na zakończenie dwutygodniowego pobytu, przygotowały w podziękowaniu za niego organizatorom wspólny koncert, na którego program złożyły się występy taneczne, piosenkarskie, a także recytowanie polskich wierszy.

Na pamiątkę organizatorzy obozu otrzymali od małych gości ze Wschodu ręcznie wykonane przez nich w ciągu pobytu na obozie laurki z serduszkami i wpisanymi imionami autorów pamiątek.

Irena Biernacka ze Świdnika

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content