HomeOświataPolskie dzieci z Wołkowyska spędziły „Wakacje po polsku”

Polskie dzieci z Wołkowyska spędziły „Wakacje po polsku”

Dziesięcioosobowa grupa dzieci z rodzin działaczy Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Wołkowysku na zaproszenie wrocławskiego Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN spędziła dziesięć dni w polskich Bieszczadach.

Kolonie_Bieszczady_01

Grupa młodych Polaków z opiekunką została przyjęta w ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym „Diabla Góra” w Tyrawie Solnej. Polaków z Białorusi podejmował w „Diablej Górze” osobiście właściciel ośrodka Cezary Bielawski. Obóz zorganizowany przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN w ramach zadania „Wakacje po Polsku” w ośrodku pana Czesława miał charakter edukacyjny, a oprócz młodych Polaków z Wołkowyska przebywały na nim także dzieci z Ukrainy, Litwy i samej Polski.

Kolonie_Bieszczady

Dla młodzieży z Wołkowyska pobyt na obozie stał się nie tylko okazją do integracji z rówieśnikami.

Kolonie_Bieszczady_03

Dzieciaki codziennie miały prowadzone przez doświadczonych pedagogów szkolenia między innymi z technik pamięciowych, uczestniczyły w warsztatach teatralno-artystycznych i zajęciach sportowych.

Kolonie_Bieszczady_02

Poza zajęciami dzieci miały okazję zwiedzić okoliczne atrakcje, między innymi w mieście Sanok, posiadającym największy w Polsce i jeden z najpiękniejszych w Europie park etnograficzny.

Kolonie_Bieszczady_08

Ostatni dzień pobytu na „Wakacjach po polsku” młodzież polska z Wołkowyska zapamięta na długo, gdyż wieczorem w obozie zorganizowane zostało ognisko pożegnalne połączone z dyskoteką.

Kolonie_Bieszczady_07

Wracając z obozu w „Diablej Górze” młodzi Polacy z Wołkowyska byli przepełnieni pozytywnymi wrażeniami i zdobytymi na zajęciach umiejętnościami, które na pewno przydadzą im się po zakończeniu wakacji w kolejnym roku szkolnym.

Kolonie_Bieszczady_06

Rodzice dzieci, witający swoje pociechy w rodzinnym Wołkowysku, nie szczędzili słów wdzięczności dla organizatorów wyjazdu edukacyjnego – Stowarzyszeniu ODRA-NIEMEN oraz zarządowi Oddziału ZPB w Wołkowysku na czele z prezes Marią Tiszkowską.

Helena Gabińska z Wołkowyska

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content