HomeOświataPolska młodzież z Białorusi zwiedziła Kraków

Polska młodzież z Białorusi zwiedziła Kraków

Kilkudziesięcioosobowa grupa 12-14-letnich Polaków z Białorusi, uczących się języka polskiego w Witebsku, Baranowiczach, Brześciu, Mińsku i Grodnie, wspólnie ze swoimi nauczycielami zwiedziła w pierwszych dniach czerwca dawną stolicę Polski – Kraków.

Polska młodzież z Białorusi przed Bazyliką Mariacką w Krakowie

Polska młodzież z Białorusi przed Bazyliką Mariacką w Krakowie

Wycieczkę, która miała charakter wyjazdu edukacyjnego, zorganizowała, we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa i osobiście Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim, przewodnicząca Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys.

 

W programie dwudniowego pobytu polskich dzieci z Białorusi w Krakowie było zwiedzanie samego miasta, Wawelu oraz kopalni soli w Wieliczce.

Na Wawelu

Na Wawelu

zwiedzanie

zwiedzanie_1

Kluczem do rekrutacji uczestników wycieczki do Krakowa była aktywność społeczna młodzieży i dobre wyniki w nauce języka polskiego. – Typowali kandydatów do ich nauczyciele. Poza tym w grupie znalazły się dzieciaki, które wykazały się dobrym wynikiem podczas konkursu Mistrz Ortografii 2015 i otrzymały wyróżnienie od jury konkursu – tłumaczy Andżelika Borys. Jej zdaniem wyjazdy edukacyjne do Polski młodzieży, uczącej się języka polskiego, są niezwykle skuteczną formą motywacji uczniów do zgłębiania wiedzy o Polsce i osiągania lepszych wyników w nauce języka polskiego.

W Sali Portretowej w Urzędzie Miasta Krakowa

W Sali Portretowej w Urzędzie Miasta Krakowa

w_UMK_1

Podczas pobytu w Krakowie uczniowie i ich opiekunowie zostali przyjęci w Urzędzie Miasta Krakowa, gdzie mieli okazję porozmawiać z krakowskimi samorządowcami.

Podczas przyjęcia w Urzędzie Miasta Krakowa. Delegację z Białorusi wita Anna Okońska Wilkowicz, doradca Prezydenta Miasta Krakowa

Podczas przyjęcia w Urzędzie Miasta Krakowa. Delegację z Białorusi wita Anna Okońska-Walkowicz, doradca Prezydenta Miasta Krakowa

Andżelika Borys i Anna Okońska-Walkowicz

Andżelika Borys i Anna Okońska-Walkowicz

Uczestnicy spotkania w Urzędzie Miasta Krakowa

Uczestnicy spotkania w Urzędzie Miasta Krakowa

Andżelika Borys, biorąca udział w wycieczce, jako jej organizator, usłyszała od władz Krakowa zapewnienie, iż współpraca z ZPB w zakresie organizowania wyjazdów edukacyjnych do Krakowa dzieci i nauczycieli z Białorusi będzie kontynuowana.

Znadniemna.pl, zdjęcia Aleksandry Gwozdowskiej

Najnowsze komentarze

  • Pani Andzeliko kierunek dzialania i aktywnosc jest prawidlowa. Niech Pani nie zapomni o kreowaniu i szkoleniu swoich nastepcow a mysle, ze jest z czego wybrac. Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj

Skip to content