HomeKulturaFestiwal Kultury Kresowej

Festiwal Kultury Kresowej

Festiwal Kultury Kresowej 18 odsłona którego miała miejsce w Mrągowie w dniach 10-12 sierpnia jest niekonwencjonalnym zjawiskiem kulturowym i jedyną tego rodzaju propozycją w Polsce. Zespoły z Litwy, Łotwy, Ukrainy oraz Białorusi mogą zaprezentować swoje umiejętności na dużej scenie amfiteatru, do tego cała gala jest transmitowana przez Telewizję Polską oraz za pośrednictwem TV Polonia na cały świat.

Tańczy zespół "Chabry"

Tańczy zespół pieśni i tańca „Chabry”

W roku bierzącym festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Senatu RP i Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Koncert galowy w amfiteatrze jest podsumowaniem trzech dni imprez festiwalowych w mieście, w trakcie których oglądać można występy kapel, chórów oraz zespołów pieśni i tańca.

Gra kapela zespołu "Chabry"

Gra kapela zespołu pieśni i tańca „Chabry”

W koncercie galowym, jak co roku wzięły udział również zespoły z Białorusi. W 2012 roku z ramienia ZBP w festiwalu wzieli udział najlepsi reprezentanci kultury polskiej mz naszego kraju: chór „Społem” z Mińska, zespół pieśni i tańca „Chabry” z Grodna, zespół „Akwarela” z Grodna, trio folklorystyczne „Odrodzenie” ze Starych Wasiliszek, grupa wokalna „Czarna Perła” z Mińska, wspaniały akordeonista Witalij Woronko z Mińska, Maria Lebiecka z Lidy oraz rewelacyjna grupa wokalna „Ars – Libero” z Brześcia

Śpiewa zespół "Akwarela"

Śpiewa zespół „Akwarela”

Igor BANCER

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content