HomeOświataNowy rok szkolny rozpoczęty!

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

W piątek 21 września w Grodnie uroczyście zainaugurowano kolejny rok szkolny w Polskiej Szkole Społecznej przy ZPB. Było wielu gości, dużo radości, a przede wszystkim jak zwykle było sporo młodzieży chętnej do nauki języka ojczystego.

Uczniowie szkoły pokazali, że potrafią nie tylko dobrze się uczyć, ale i bawić

Uczniowie szkoły pokazali, że potrafią nie tylko dobrze się uczyć, ale i bawić

Sala ZPB tego dnia dosłownie pękała w szwach, gdyż na rozpoczęcie roku szkolnego licznie stawili się jak sami uczniowie, tak ich rodzice oraz zaproszeni goście. Ceremonia rozpoczęcia roku szkolnego jest zawsze wzruszająca i pełna przyjemnych chwil. Nauczyciele Szkoły Społecznej na czele z dyrektor PSS Heleną Dubowską życzyli uczniom wytrwania i tego, żeby zapał do nauki nigdy nie zgasł. Ciepłe słowa skierowali do uczniów również przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Grodnie: konsul generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz oraz konsul Jacek Doliwa. Zaś sami uczniowie dali popis swych umiejętności, tym razem estradowych: tańcząc, śpiewając, przedstawiając zebranym wesołe inscenizacje sceniczne – anegdoty z życia uczniów.

Po uroczystym otwarciu przyjdzie czas na żmudną naukę i pracę z podręcznikami. Pozostaje życzyć, aby dla wszystkich uczniów szkoły społecznej była ona także ciekawa i interesująca, jak wspaniała inauguracja roku szkolnego.

Wiktoria KOZŁOWSKA

 

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content