HomeReligiaWycieczka Polaków z Mińska do Białegostoku

Wycieczka Polaków z Mińska do Białegostoku

Wycieczkę do Białegostoku połączoną ze zwiedzaniem kościoła pw. Wszystkich Świętych oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie koło Wasilkowa wraz z mieszczącą się tam Górą Krzyży zorganizował na początku marca dla dorosłych i młodych artystów ze stolicy Białorusi Oddział ZPB w Mińsku. 

Wyjazd_Polakow_z_Minska_do_Bialegostoku_02

Śpiewa chór „Polonez”

W wycieczce, która stała się okazją do zaprezentowania przez polskich artystów z Białorusi swoich zdolności twórczych między innymi wiernym białostockiej parafii Wszystkich Świętych, udział wzięli członkowie działającego przy ZPB stołecznego chóru „Polonez” pod kierownictwem Natalii Krywoszejewej oraz orkiestra instrumentów ludowych pod kierownictwem Walentyny Korżowej.

Wyjazd_Polakow_z_Minska_do_Bialegostoku_03

Występ orkiestry instrumentów ludowych z Mińska

Pielgrzymów z Mińska w progach świątyni powitał proboszcz kościoła pw. Wszystkich Świętych ks. Henryk Radziewicz. Kapłan, wdzięczny Polakom z Mińska za odwiedziny i przepiękny koncert, ze wzruszeniem wspominał, jak w latach 90. modlił się za przekazanie wiernym świątyń katolickich w Mińsku. Zapewnił, że uważnie śledzi obecne problemy polskich księży na Białorusi i modli się o to, by nie byli traktowani przez państwo białoruskie tendencyjnie.

Wyjazd_Polakow_z_Minska_do_Bialegostoku_05

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie koło Wasilkowa

Wyjazd_Polakow_z_Minska_do_Bialegostoku_04

Przy kościele pw. Wszystkich Świętych w Białymstoku mieści się cmentarz, na którym jest pochowany między innymi wielki przyjaciel Polaków na Białorusi śp. wicemarszałek Sejmu RP Krzysztof Putra, który tragicznie zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. Pielgrzymi z Mińska odwiedzili grób Marszałka Krzysztofa Putry, zapalili na nim znicze i odmówili modlitwę za duszę Przyjaciela Polaków na Białorusi.

Wyjazd_Polakow_z_Minska_do_Bialegostoku

Polacy z Mińska odmawiają modlitwę w intencji Marszałka Krzysztofa Putry

Wyjazd_Polakow_z_Minska_do_Bialegostoku_01

Grób Marszałka Krzysztofa Putry

Natalia Krywoszejewa i Aleksy Żylewicz z Białegostoku, zdjęcia Aleksego Żylewicza

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content