HomeKultura„Kolorowe Nutki” po raz drugi

„Kolorowe Nutki” po raz drugi

Grodnianka Zofia Borel zdobyła Grand Prix drugiej edycji dorocznego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Kolorowe Nutki”, który odbył się w sobotę, 25 października, w Grodnie.

Zofia Borel, zdobywczyni Grand Prix "Kolorowych Nutek 2014"

Zofia Borel, zdobywczyni Grand Prix „Kolorowych Nutek 2014”

Wręczenie dyplomu Grand Prix

Wręczenie Grand Prix

Organizowany przez Związek Polaków na Białorusi z zamiarem promocji młodych talentów ze środowiska dzieci, śpiewających po polsku, konkurs „Kolorowe Nutki” cieszy się dużym zainteresowaniem młodych artystów w wieku od 6 do 14 lat.

W drugiej edycji konkursu, podobnie jak rok temu, wzięło udział kilkunastu solistów z różnych miejscowości, między innymi z Grodna, Lidy, Porzecza i Porozowa.

Konkursanci na scenie

Konkursanci na scenie

Poza konkursem, podczas przeglądu występów młodych piosenkarzy, wystąpiła grupa teatralna pod kierownictwem Ireny Małofiejewej z Porzecza. Za prezentację zdolności aktorskich w języku polskim, młodzi aktorzy otrzymali wyróżnienie jury „Kolorowych Nutek”.

Nagradzanie zespołu  "Małe Duszki" -najmłodszych uczestników konkursu

Nagradzanie zespołu „Małe Duszki” -najmłodszych uczestników konkursu

Za chęć śpiewania po polsku oraz potencjał artystyczny jury „Kolorowych Nutek” wyróżniło także najmłodszych uczestników konkursu – prowadzony przez Swietłanę Worono zespół wokalny „Małe Duszki” z Lidy, którego uczestnicy mają od 5 do 7 lat.

Jana Borysewicz - I miejsce i Bożena Worono - II miejsce

Jana Borysewicz – I miejsce i Bożena Worono – II miejsce

Wyróżnienia jury zdobyło też kilku innych konkursantów, a dyplomy laureatów powędrowały do różnych miejscowości: II miejsce zdobyła Bożena Worono z Lidy, I miejsce – Jana Borysewicz z Porzecza, natomiast Grand Prix i najgłośniejsze owację publiczności otrzymała młoda utalentowana wokalistka z Grodna Zofia Borel.

Zbigniew Pruchniak

Zbigniew Pruchniak

– Tak się zaczynają wielkie kariery piosenkarskie. Doświadczenie udziału w takich konkursach kształtuje osobowość artystyczną od najmłodszych lat i toruje drogę do zdobywania najwyższych wyróżnień w dorosłej karierze – mówił, dziękując uczestnikom „Kolorowych Nutek” za chęć śpiewania po polsku, Zbigniew Pruchniak, konsul w Konsulacie Generalnym RP w Grodnie. Dyplomata dziękował też wychowawcom młodych artystów za popularyzowanie wśród młodzieży najlepszych wzorców polskiej kultury muzycznej. Związkowi Polaków na Białorusi i kierowniczce Działu Kultury ZPB Weronice Szarejko, jako organizatorce, konsul Zbigniew Pruchniak gratulował wzorowej organizacji twórczych zmagań oraz serdecznej atmosfery, panującej zarówno podczas przeglądu konkursowego, jak i w kuluarach konkursu.

Zofia Borel wykonuje na bis piosenkę, z którą zdobyła Grand Prix

Zofia Borel wykonuje na bis piosenkę, z którą zdobyła Grand Prix

Weronika Szarejko ogłasza zakończenie drugiej edycji "Kolorowych Nutek"

Weronika Szarejko ogłasza zakończenie drugiej edycji „Kolorowych Nutek”

Wychowawcy tegorocznych konkursantów zapewniali z kolei, iż za rok – do trzeciej edycji „Kolorowych Nutek” – zgłoszą kolejnych, utalentowanych muzycznie, młodych Polaków.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content