HomeKultura„Niemen Improwizacje” na małej ojczyźnie Czesława Niemena

„Niemen Improwizacje” na małej ojczyźnie Czesława Niemena

Artur Dutkiewicz, jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich pianistów jazzowych, wystąpi w czwartek, w składzie zespołu Artur Dutkiewicz Trio, na małej ojczyźnie legendarnego muzyka Czesława Niemena. Koncert odbędzie się w Wasiliszkach w Centrum Kultury i Wolnego Czasu o godzinie 18.00.

Afisz koncertu "Niemen Improwizacje" Artur Dutkiewicz Trio

Afisz koncertu „Niemen Improwizacje” Artur Dutkiewicz Trio w Wasiliszkach

Wybitny polski pianista jazzowy wraz z kontrabasistą Michałem Barańskim i perkusistą Łukaszem Żytą zagrają jazzowe aranżacje utworów Czesława Niemena, które się złożyły na wydany w 2009 roku album „Niemen Improwizacje”.

Ilustr.: youtube.com

Ilustr.: youtube.com

To nie będzie premiera tego programu muzycznego na Białorusi. Jeszcze w 2011 roku z aranżacjami melodii Niemena Artur Dutkiewicz wystąpił w białoruskiej stolicy. Przyznał wówczas, iż marzy zagrać taki koncert na ojczyźnie mistrza. Rok bieżący okazał się jak najbardziej odpowiedni, aby to marzenie spełnić i oddać tym samym hołd pamięci legendarnemu muzykowi, gdyż w tym roku obchodzimy 75. rocznicę urodzin Czesława Niemena.

Koncert Artur Dutkiewicz Trio jest organizowany przez Instytut Polski w Mińsku we współpracy z władzami rejonu szczuczyńskiego. W programie pobytu muzyków z Polski na małej ojczyźnie Czeslawa Niemena jest między innymi zwiedzanie domu-muzeum legendarnego muzyka w Starych Wasiliszkach.

Znadniemna.pl na podstawie instpol.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content