HomeOświataNie żyje Elita Michajłowa, polska działaczka z Brześcia

Nie żyje Elita Michajłowa, polska działaczka z Brześcia

Smutne wieści docierają do nas od kolegów ze środowiska Polaków mieszkających na białoruskim Polesiu. Wydawany w Brześciu kwartalnik „Echa Polesia” informuje, że 22 września 2023 roku odeszła do wieczności Elita Michajłowa (Suchocka), wieloletnia działaczka środowiska polskiego w Brześciu i na Polesiu, nauczycielka, animatorka kultury oraz autorka „Ech Polesia”.

„Odejście tak niespodziewane, nagłe, osoby w sile wieku, pięknej, energicznej – to wstrząs dla Rodziny, dla przyjaciół, dla całego środowiska” – piszą koledzy z „Ech Polesia”. Dodają, że ich koleżanka była osobą wyjątkową i niezastąpioną, że „posiadała niezwykłą energię, którą obdarzała każdego człowieka, każdą sprawę i każdy temat, który realizowała, którego dotykała”.

„Była człowiekiem spełnionym zawodowo, prywatnie, społecznie. Była wspaniałą nauczycielką języka polskiego, metodykiem, cudowną Mamą, Żoną, Córką i Babcią. Kochała życie we wszystkich jego barwach i melodiach, sama była osobowością wielobarwną, błyskotliwą. I jej niezwykłych barw, jej energii, jej piękna, jej jedynego i niepowtarzalnego głosu tak będzie nam wszystkim brakowało!”– czytamy o śp. Elicie Michajłowej na stronie internetowej Polesie.org.

Koledzy z Brześcia podkreślają że od 30 lat Elita brała czynny udział w działalności kulturalno-oświatowej organizacji polskich Brześcia i Polesia. W latach 90-ch i 2000-ch była organizatorem licznych szkoleń i kursów metodycznych dla nauczycieli języka polskiego z ziemi brzeskiej. Uczestniczyła w objazdach miejsc pamięci narodowej obwodu brzeskiego. Była organizatorem polskich uroczystości okolicznościowych w Brześciu. „Żyła i pracowała, dzieląc się dobrem i światłem. Potrafiła słuchać i wspierać. Zawsze można było na Nią liczyć. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie przeżyć tyle pięknych chwil ” – wspominają śp. Elitę Michajłową koledzy.

Redakcja portalu Znadniemna.pl łączy płynące z serca kondolencje Rodzinie śp. Elity Michajłowej oraz kolegom z „Ech Polesia”. Wraz z Polakami Brześcia i ziemi brzeskiej łączymy się w modlitwie o duszę zmarłej. Niech Dobry Bóg przyjmie Ją do Swego Królestwa…

Znadniemna.pl na podstawie Polesie.org

 

Najnowsze komentarze

  • R. I. P

  • Modlmy się aby dobry Bóg przyjął śp.Elite Michałowa.Byla osoba niezwykłą.Wspaniała.Matka Babcia I c.oddana rodzinie i znajomym w każdej potrzebie.Oddznaczalas się wielkim patriotyzmem.Spoczywaj w pokoju wiecznym.Amen.

  • Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

  • Świetny artykuł. W czasie poszukiwania w internecie pożądanych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Muszę podziękować za Twoją pracę. Będę rekomendował to miejsce i regularnie odwiedzał, żeby zobaczyć nowe artykuły.

  • Miłosierny Boże, przyjmij Ją do Swego Królestwa! Warszawa, dnia 4 kwietnia 2024

Skomentuj

Skip to content