HomeSportMamy „złoto” i „srebro” w Mistrzostwach Świata!

Mamy „złoto” i „srebro” w Mistrzostwach Świata!

Piłka siatkowa pozostaje koronną dyscypliną działającego przy Związku Polaków na Białorusi Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”.

Zdjęcie pamiątkowe uczestników turnieju w Gliwicach, fot.

Zdjęcie pamiątkowe uczestników turnieju w Gliwicach, fot.: PoloniaSport.com

W zakończonych w Gliwicach Polonijnych Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn damska drużyna „Sokoła” Grodno sięgnęła po najcenniejsze trofeum, a mężczyźni cieszyli się zdobyciem zaszczytnego tytułu „polonijnych wicemistrzów świata”.

Nasze "złotka" już z medalami i pucharem, fot,: PoloniaSport.com

Nasze „złotka” już z medalami i pucharem, fot.: PoloniaSport.com

Nasze „Złotka” z zeszłorocznych Światowych Igrzysk Polonijnych potwierdziły, że są najlepsze na świecie wśród drużyn polonijnych, wygrywając 2:0 w meczu finałowym z Fortuną Soleczniki (Litwa). Mało brakowało, żeby „Sokół” Grodno zdobył drugie – „męskie” – złoto dla klubu. Niestety, w finale panowie z Grodna musieli uznać wyższość rywali z Łotwy, z drużyny Ezereme 1 Daugavpils, przegrywając z rodakami zza pólnocnej granicy Białorusi w dwóch setach.

Sukces siatkarek i siatkarzy „Sokoła” Grodno nie zdziwił, choć bardzo ucieszył, wiceprezesa Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” Marka Zaniewskiego. – Już od kilku dobrych lat we wszystkich turniejach siatkarskich nasze drużyny występują w roli faworytów – mówi polski działacz sportowy. Cieszy się, że wysoką formę i doskonałe umiejętności w tej dyscyplinie sportu grodzieńscy Polacy zaprezentowali dwa tygodnie po tym, gdy po tytuł Mistrzów Świata sięgnęła Polska Narodowa Reprezentacja w Piłce Siatkowej Mężczyzn. – Nie będzie chyba przesadą, jeśli powiem, że sukcesy polskiej siatkówki na arenie międzynarodowej inspirują do coraz to nowych osiągnięć sportowych także naszych siatkarzy i siatkarki – podkreśla Marek Zaniewski.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

Skomentuj

Skip to content