HomeBiałoruśPolicyjni antyterroryści wzmocnią ochronę granicy z Białorusią

Policyjni antyterroryści wzmocnią ochronę granicy z Białorusią

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji  Mariusz Kamiński poinformował w niedzielę 2 lipca na Twitterze o wysłaniu na granicę polsko-białoruską 500 funkcjonariuszy policji.

„W związku z napiętą sytuacją na granicy z Białorusią, podjąłem decyzję o wzmocnieniu naszych sił grupą 500 funkcjonariuszy Policji z oddziałów prewencji i antyterrorystami. Dołączą oni do 5000 funkcjonariuszy Straży Granicznej i 2000 żołnierzy pilnujących bezpieczeństwa tej granicy” – czytamy we wpisie ministra.

Screenshot wpisu ministra Mariusza Kamińskiego na Twitterze

Wzmocnienie  sił pilnujących granicy tłumaczy się  wzrastającym ryzykiem tego, że reżim Aleksandra Łukaszenki może zwiększyć liczbę prób przerzutu migrantów z Białorusi do Polski.  Pojawiają się  między innymi doniesienia o możliwym zaangażowaniu w tym celu najemników Grupy Wagnera, którzy trafili na Białoruś w ramach porozumienia z Jewgienijem Prigożynem, po nieudanym puczu w Rosji.

W środę, 28 czerwca wicepremier Jarosław Kaczyński ogłosił na konferencji prasowej, że w związku z obecnością grupy Wagnera na Białorusi została podjęta decyzja o wzmocnieniu naszej obrony na granicy wschodniej.

– Polityka bezpieczeństwa jest z natury rzeczy nastawiona na najczarniejsze scenariusze i kierując się tą zasadą, musieliśmy tego rodzaju decyzje podjąć – mówił Kaczyński.

 Znadniemna.pl na podstawie  twitter.com oraz TVP.info, fot.: Gov.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content