HomeReligiaTrwają zapisy na Światowy Kongres Rodzin Polonijnych

Trwają zapisy na Światowy Kongres Rodzin Polonijnych

Rozpoczęły się zapisy na VI edycję Światowego Kongresu Rodzin Polonijnych, który w dniach od 15 do 17 września zorganizuje  w Gdańsku Polonijna Rada Rodziny przy Delegacie Konferencji Episkopatu Polski (KEP) ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w rodzinę”.

Uczestnicy Światowego Kongresu Rodzin Polonijnych będą mieli okazję posłuchać i porozmawiać z ekspertami oraz specjalistami, którzy na co dzień towarzyszą rodzinom, zarówno w wymiarze praktycznym, jak też naukowym. W gronie prelegentów znaleźli się m.in. ks. dr Jarosław Szymczak, prezes Fundacji „Pomoc Rodzinie”, ks. dr Jan Uchwat, duszpasterz Rodziców po Stracie Dziecka z Gdańska, dr Magdalena Rokicka, biolog molekularny i bioetyk, Marta Wierzbicka-Kuczaj i Henryk Kuczaj, konsultorzy Rady ds. Rodziny KEP, Rafał Porzeziński, dziennikarz i trener terapii uzależnień.

Zachęcając do udziału w wydarzeniu bp Piotr Turzyński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej podkreślił, że rodziny żyjące poza granicami Ojczyzny dbają, aby zachować wiarę, chrześcijański styl życia i polskość.

„Stają przed wieloma wyzwaniami, potrzebują pomocy i formacji, aby zachować swoją tożsamość. Dlatego podczas Kongresu, poprzez wykłady, warsztaty podejmiemy zagadnienia budowania relacji małżeńskich i rodzinnych, duchowości małżeńskiej, wychowania dzieci i przezwyciężania kryzysów małżeńskich. Mam nadzieję, że będzie to wielkie i ważne wydarzenie promujące chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny” – twierdzi bp Turzyński, zapraszając na Kongres do Gdańska.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zauważa, iż doroczne spotkanie sprzyja także integracji środowisk polonijnych. „Pragnieniem moim i Polonijnej Rady Rodziny jest, aby w Kongresie uczestniczyli przedstawiciele Polonii ze wszystkich krajów gdzie są nasi rodacy. Jesteśmy przekonani, że od rodziny zależy szczęście i przyszłość cywilizacji. Rodzina więc jest tak ważna dla poszczególnych osób i całych społeczeństw, że trzeba w nią zainwestować bardziej niż w inne sprawy tego świata” – napisał bp Turzyński w Zaproszeniu na Kongres.

Szczegółowe informację o wydarzeniu znajdują się na  stronie Światowego Kongresu Rodzin Polonijnych. Tam też można zarejestrować się do udziału w forum, wykupując odpowiedni Pakiet Uczestnika.

Znadniemna.pl na podstawie kongresrodzinpolonijnych.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content