HomeBiałoruśWładze Grodna zorganizowały antypolską pikietę na Święto Niepodległości Polski (FOTO)

Władze Grodna zorganizowały antypolską pikietę na Święto Niepodległości Polski (FOTO)

Zachęceni przez władze Grodna zwolennicy reżimu Łukaszenki o prorosyjskich  poglądach postanowili dzisiaj, w 104. rocznicę  odzyskania przez Polskę Niepodległości, zepsuć Święto polskim dyplomatom w grodzie nad Niemnem.

Z antypolskimi plakatami  i transparentami wyznawcy łukaszyzmu i ruskiego miru przybyli do budynku Konsulatu Generalnego RP w Grodnie.

Antypolska akcja została natychmiast zrelacjonowana przez główną tubę propagandową władz obwodu grodzieńskiego – witrynę internetową gazety „Grodzienskaja Prawda”.

O tym, że antypolska pikieta przy polskim konsulacie otrzymała błogosławieństwo łukaszenkowskich władz Grodna, a nawet została przez nie zorganizowana świadczy to, iż odbywała się bezpośrednio przy bramie placówki dyplomatycznej.

Na Białorusi obowiązuje bowiem bezwzględny zakaz przeprowadzania akcji masowych na odległości mniejszej niż 50 metrów od zagranicznych przedstawicielstw konsularnych. Za naruszenie regulacji, dotyczących organizacji imprez masowych przez białoruskie areszty przeszły tysiące opozycjonistów. Prawo nigdy nie jest egzekwowane natomiast, jeśli akcje są organizowane przez władze.

Znadniemna.pl, fot.: Grodnonews.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content