HomeRezerwowaBiałorusini w Polsce protestują przeciwko barbarzyństwu łukaszenkowskiego reżimu (DOKUMENT)

Białorusini w Polsce protestują przeciwko barbarzyństwu łukaszenkowskiego reżimu (DOKUMENT)

Mieszkający w Polsce Białorusini potępiają niszczenie grobów polskich żołnierzy na Białorusi. W poniedziałek, 11 lipca, swój protest wystosowali członkowie Białoruskiego Towarzystwa Historycznego w Polsce.

„W naszej cywilizacji przyjęto za normę szacunek nie tylko dla swoich, lecz także obcych żołnierzy, a nawet wrogów. Oznacza to także staranie o ich godny pochówek. Obecne niszczenie grobów polskich żołnierzy to skrajne barbarzyństwo. Samozwańczy reżim Łukaszenki przekroczył kolejną nieprzekraczalną granicę. Cel tych haniebnych czynów jest oczywisty – skłócenie narodu polskiego z narodem białoruskim. Nie ma na to naszej zgody!” – czytamy w liście podpisanym przez prof. dr hab. Olega Łatyszonka, prezesa Białoruskiego Towarzystwa Historycznego w Polsce.

Przewodniczący Białoruskiego Towarzystwa Historycznego przypomina, że niemal codziennie dochodzi do niszczenia kolejnych polskich grobów na Białorusi. Do aktów barbarzyństwa doszło już między innymi w miejscowościach: Oszmiana, Bogdany, Bobrowicze, Dyndyliszki, Mikuliszki, Kaczycze i Wołkowysk.

 Znadniemna.pl

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content