HomeSpołeczeństwo3. edycja akcji Narodowe Czytanie

3. edycja akcji Narodowe Czytanie

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” informuje, że 6 września 2014 roku odbędzie się 3. edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Bronislaw_Komorowski_01

W ubiegłym roku w ponad 700 miejscowościach w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry. W tym roku publiczne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza odbędzie się 6 września 2014 roku. Ten przepojony duchem polskości i głębokiego patriotyzmu cykl powieści od dziesiątków lat kształtuje historyczną wyobraźnię Polaków. W Warszawie akcja rozpocznie się o godzinie 12.00 w Ogrodzie Saskim z udziałem inicjatora projektu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Znani polscy aktorzy przeczytają „Potop” – jedną z najsłynniejszych polskich powieści, której pierwsze odcinki pojawiły się w prasie 130 lat temu.

Zachęcamy Państwa, Polaków poza granicami naszego Kraju, szczególnie na Wschodzie – gdzie toczy się przecież akcja „Trylogii” – do wzięcia udziału w opisanym przedsięwzięciu.

Szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się na stronie internetowej

http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/trylogia/

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/trylogia/uczestnicy-akcji/zgloszenie.html

gwarantuje otrzymanie listu z podziękowaniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszamy!

Znadniemna.pl za OM/SWP

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content