HomeOświataPobierz bezpłatnie podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci!

Pobierz bezpłatnie podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci!

 “Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty! Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci na Ukrainie” – to nowoczesny podręcznik który został opracowany przez wykładowców i lektorów związanych z Centrum “Polonicum”. Podręcznik został napisany z myślą o dzieciach na Ukrainie, ale może być  pomocny w pracy nauczycieli języka polskiego także a Białorusi oraz w innych krajach.

Autorkami podręcznika są: Katarzyna Kołak, Małgorzata Malinowska, Anna Rabczuk, Dorota Zackiewicz. Redaktorem metodycznym i programowym: Piotr Kajak. Za ilustracje i szatę graficzną odpowiada Marta Zabłocka.

Podręcznik wydały, wspólnym nakładem sił, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Wolność i Demokracja oraz Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” UW a także przy współpracy z Centrum Metodycznym w Drohobyczu. Podręcznik uzyskał akceptację Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy, może być oficjalnie wykorzystywany w szkolnictwie polonijnym na Ukrainie.

Bezpłatne pobranie i korzystanie z podręcznika możliwe jest na stronie Fundacji Wolność i Demokracja. Jest on dostępny w 5 tomach, które odpowiadają poszczególnym poziomom nauczania. Do każdego tomu dołączone są Materiały uzupełniające dla nauczyciela. Podręcznik i materiały można pobrać klikając na obrazek z konkretnym tomem. Aby przejść na stronę z linkami do pobrania poszczególnych tomów podręcznika należy kliknąć TUTAJ.

Znadniemna.pl za wid.org.pl

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content