HomeBiałoruśPolskie służby do łukaszystów: „Sąsiedzi! Białorusini! Prosimy Was, opamiętajcie się! Jak będziecie mogli spojrzeć w oczy swoim żonom i dzieciom?”

Polskie służby do łukaszystów: „Sąsiedzi! Białorusini! Prosimy Was, opamiętajcie się! Jak będziecie mogli spojrzeć w oczy swoim żonom i dzieciom?”

W okolicy przejścia granicznego Bruzgi – Kuźnica gromadzą się kolejne oddziały białoruskie, zapędzające na przejście migrantów w celu przypuszczenia ataku na teren Polski.

15 listopada łukaszyści sprowadzili koczujących pod granicą migrantów na przejście graniczne Bruzgi-Kuźnica. Obiecali im, że po przyjściu na przejście graniczne będą oczekiwały na nich autokary, którymi zostaną przewiezieni do Niemiec. To oczywiście wierutne kłamstwo.

Polskie służby przez megafony zwracają się po rosyjsku do białoruskich OMON-owców i funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa:

„Nic nie usprawiedliwia cierpienia kobiet i dzieci. Pozwólcie im stąd odejść! Białorusini! Bardzo Was prosimy: opamiętajcie się! Czy po tym wszystkim naprawdę będziecie mogli spojrzeć w oczy swoim żonom i dzieciom?”- cytują białoruskie media treści komunikatów.

Informują też imigrantów, że zostali oszukani przez Białorusinów w sprawie rzekomego transportu do Niemiec.

Migranci zajęli przestrzeń pod dachem przejścia granicznego „Bruzgi” po stronie białoruskiej i wzdłuż granicy z Polską.

Jak informuje rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, w pierwszym szeregu pod infrastrukturą graniczną rozlokowano kobiety i dzieci, choć stanowią niewielką część przyprowadzonej grupy. Tuż za nimi ustawiono dziennikarzy. Żaryn deklaruje, że polskie służby są w pełnej gotowości do ewentualnego szturmu ze strony białoruskiej.

Przypomnijmy, białoruskie władze oficjalnie wpuściły migrantów do kraju, wklepały w ich paszporty wizy turystyczne. Teraz „turyści” naruszają granicę państwową Białorusi – ale straż graniczna na to nie reaguje.

Więcej informacji o zorganizowanym przez reżim Łukaszenki kryzysie migracyjnym znajdziesz TUTAJ.

Znadniemna.pl za Kresy24,pl/ t.me/euroradio

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content