HomeBiałoruśAndżelika Borys podziękowała za życzenia urodzinowe!

Andżelika Borys podziękowała za życzenia urodzinowe!

Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys, przetrzymywana przez ponad siedem miesięcy przez reżim Aleksandra Łukaszenki w więzieniu śledczym w Żodzinie podziękowała działaczom ZPB, braciom Białorusinom oraz licznym sympatykom organizacji za życzenia urodzinowe.

Podziękowania Pani Prezes przekazała w liście do jednego z działaczy ZPB w Grodnie. „Dziękuję za życzenia!!! U mnie wszystko w porządku. Trzymam się dzięki Waszym modlitwom!!!” – pisze prezes ZPB, dodając, że słowa te kieruje do wszystkich członków Związku Polaków na Białorusi i braci Białorusinów.

Andżelika Borys nie pisze tego wprost, ale należy się domyślać, że poza licznymi listami z życzeniami urodzinowymi dotarła do niej także informacja o publicznych obchodach Jej Dnia Urodzin, które Związek Polaków na Białorusi organizował na Placu Zamkowym w Warszawie m.in. wspólnie ze środowiskiem Białorusinów, ukrywających się w Polsce przed represjami reżimu Łukaszenki.

Mamy nadzieję, że Andżelika Borys dowiedziała się także o naszej akcji „Narysuj kartkę urodzinową dla Pani Andżeliki”.

Z innych listów, otrzymywanych przez działaczy ZPB od Pani Prezes wynika, że pisze do niej wielu nieznajomych jej ludzi, m.in. z Moskwy i Sankt Petersburgu.

Swoje 48. urodziny prezes ZPB Andżelika Borys obchodziła 18 października w celi więzienia śledczego nr 8 w Żodzinie, uważanego za jedno z najcięższych więzień na Białorusi. Reżim Łukaszenki postawił liderce polskiej mniejszości narodowej absurdalne zarzuty „podżegania do nienawiści na tle narodowościowym i religijnym” oraz zarzut „rehabilitacji nazizmu”, za co grozi kara od 5 do 12 lat pozbawienia wolności.

Znadniemna.pl

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content