HomeSpołeczeństwo„Sto lat dla Andżeliki!” – publiczne obchody Dnia Urodzin Prezes ZPB Andżeliki Borys

„Sto lat dla Andżeliki!” – publiczne obchody Dnia Urodzin Prezes ZPB Andżeliki Borys

Związek Polaków na Białorusi, wspierany przez Fundację Polska360, zaprasza na publiczne obchody Dnia Urodzin więzionej od ponad pół roku przez reżim Aleksandra Łukaszenki prezes ZPB Andżeliki Borys. Uroczystość odbędzie się w wigilię Dnia Urodzin Pani Prezes, czyli w najbliższą niedzielę, 17 października, o godzinie 18: 00 na Placu Zamkowym w Warszawie.

W programie obchodów Dnia Urodzin Andżeliki Borys przewidziane są występy działających przy Związku Polaków na Białorusi dorosłych i dziecięcych zespołów oraz solistów, reprezentujących polskie środowisko artystyczne Mińska, m.in.: zespół „Bez Granic” pod kierownictwem Tatiany Galuzy, Teatralno-Muzyczna Majsternia „Gwiazdeczki”, pod kierownictwem Nadziei Zołotarewicz, tenor Denis Patsiuk, wirtuoz kontrabasu i gitary basowej Ludmiła Krukowska  i inni.

Organizatorzy Dnia Urodzin Prezes ZPB, które odbędą się pod hasłem „Sto lat dla Andżeliki!” zapraszają wszystkich, komu nie jest obojętny los najwybitniejszej i najbardziej znanej na świecie przedstawicielki polskiej mniejszości narodowej w czasach współczesnych do wspólnego świętowania Dnia Urodzin Pani Prezes Andżeliki Borys!

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Życzymy wolności dla Pani Prezes, wszystkich niesprawiedliwe uwięzionych i dla Białorusi 🧡

  • Dzielna Andżelika !

Skomentuj

Skip to content