HomeKonkursy i ogłoszeniaWeź udział w konkursie fotograficznym „Twarze Kresów” i wygraj nawet 1000 złotych!

Weź udział w konkursie fotograficznym „Twarze Kresów” i wygraj nawet 1000 złotych!

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji i Dialogu „Fontis et Futura” i Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku zapraszają do wzięcia udziału w Konkursie fotograficznym „Twarze Kresów”.  Termin nadsyłania prac upływa z dniem 1 września 2021 roku.

Partnerem Konkursu na Białorusi jest Związek Polaków na Białorusi, a sam konkurs jest skierowany do uczniów szkół średnich, studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z uczelni publicznych i prywatnych, a także do  wszystkich  osoó zainteresowanych historią dawnej Rzeczypospolitej oraz dziedzictwa polskiego na współczesnej Litwie, Białorusi i Łotwie.

Jak czytamy w materiałach informacyjnych organizatorów Konkursu jego głównym celem jest pokazanie wspólnoty kulturowej i dziedzictwa północno-wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej.

Organizatorzy Konkursu pragną także stworzyć warunki do współpracy między społeczeństwem polskim, białoruskim i litewskim.

„Zadaniem Uczestników Konkursu jest wykonanie fotografii przedstawiających szeroko rozumianą wspólnotę kulturową oraz dziedzictwo dawnej Rzeczypospolitej. Szczególnie oczekiwane są zdjęcia dokumentujące społeczność i życie mieszkańców kultywujących tradycje wywodzące się ze specyfiki terenów pogranicza i dzisiejszej Białorusi, Litwy, Łatgalii (na Łotwie) i Podlasia (Polska)” – piszą organizatorzy prosząc o nadsyłanie prac i pytań dotyczących konkursu na adres: [email protected]

Konkurs fotograficzny „Twarze Kresów”  przewiduje  nagrody pieniężne dla zdobywców pierwszych trzech miejsc.

Zwycięzca Konkursu może liczyć na nagrodę wysokości nawet 1000 złotych.  Za miejsce II przewidziane jest wynagrodzenie 800 złotych, a za III miejsce wynagrodzenie stanowi 700 złotych.

Ponadto nagrodzone oraz wybrane spośród wszystkich nadesłanych przez uczestników prace zostaną zaprezentowane w postaci wielkoformatowej wystawy w Białymstoku!

Zainteresowani udziałem w w Konkursie fotograficznym „Twarze Kresów” powinni wypełnić Deklarację uczęstnictwa w Konkursie, która jest do pobrania TUTAJ.

Zachęcamy ponadto do zapoznania się z REGULAMINEM KONKURSU.

Znadniemna.pl za rodm-bialystok.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content