HomeBiałoruśWkrótce 3. edycja Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” na Białorusi (oglądaj filmy bezpłatnie online!)

Wkrótce 3. edycja Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” na Białorusi (oglądaj filmy bezpłatnie online!)

W dniach 18-21 marca na platformie mojeekino.pl odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” na Białorusi.

W tym roku, ze względu na trudną sytuację epidemiczną, Festiwal odbędzie się w trybie online, a więc miłośnicy polskiego kina będą mogli obejrzeć festiwalowe produkcje filmowe nieodpłatnie.

Na tegorocznej „Wiśle” na Białorusi widzowie będą mogli zapoznać się z najnowszymi polskimi filmami z ostatnich 2 lat, m.in. z filmem „Żelazny most” – pełnometrażowy debiut Moniki Jordan-

„Córka trenera” – w swoim najnowszym filmie Łukasz Grzegorzek łączy elementy kina drogi z opowieścią inicjacyjną o wchodzeniu w dorosłość i szukaniu własnej tożsamości. Utrzymana w duchu sundance’owego kina niezależnego historia ojca-trenera i córki-zawodniczki ukazuje drogę mierzoną w setkach kilometrów od jednego prowincjonalnego turnieju do drugiego. Nie będzie to jednak droga na sportowy szczyt, ale droga do dojrzałości i niezależności.

Miłośnikom kina dokumentalnego zaproponujemy „Ostatnią górę” Dariusza Załuskiego – opowieść o sile ludzkiego ducha, a także determinacji wykraczającej poza zdrowy rozsądek. Jest to zapis narodowej polskiej wyprawy na K2, która miała miejsce na przełomie 2017 oraz 2018 roku, a jej celem było zdobycie drugiego co do wysokości szczytu świata. Wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat.

Niektórzy potrzebują wyłącznie jednej godziny, aby wzruszyć widza, czyniąc z tego nawet swojego rodzaju wyzwanie, więc Piotr Dylewski postanowił, że jego pełny metraż nie będzie zawierał zbędnej minuty. W „Zgniłych uszach” opowiada o związkach, w które wkradł się strach i zwątpienie. Tego typu kino prowadzi zwykle widza poprzez narastanie napięcia aż do katartycznej kulminacji i jeśli jej poszukujemy – ten film na pewno nas nie zawiedzie.

Widzowie obejrzą również jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat, czyli „Supernova” Bartosza Kruhlika, film opowiada iluzorycznie oczywistą historię: na drodze przy pobliskiej wsi dochodzi do tragicznego wypadku. Ofiarami są matka i dwójka dzieci, a winowajcą znany polityk. Dramat policyjny miesza się tu z naturalizmem społecznym i akcją tak nabrzmiałą od napięcia, że jeden fałszywy ruch może doprowadzić do eksplozji.

INFORMACJE PRAKTYCZNE 3. FESTIWALU FILMÓW POLSKICH „WISŁA” NA BIAŁORUSI

Festiwal odbędzie się online na platformie https://www.mojeekino.pl/ 18 – 21 marca. Filmy dostępne są na zakładce poświęconej Festiwalowi, w górnym menu.

Startujemy 18 marca o godzinie 12:00.

Filmy są w języku polskim z rosyjskimi napisami.

Projekcje filmowe dostępne dla widzów przebywających wyłącznie na terytorium na Białorusi.

Od momentu rozpoczęcia Festiwalu, widzowie mają 4 dni na obejrzenie filmu. Festiwal trwa do 21 marca, więc tego dnia o 23:59 wygaśnie dostęp do wszystkich filmów.

Jeśli widz rozpocznie oglądanie w ostatniej chwili i skończy się dostęp, wtedy do dyspozycji czas trwania danego filmu + dodatkowe 60 minut.

Wszystkie pokazy filmowe są bezpłatne.

Aby uzyskać dostęp do pokazów, konieczna jest rejestracja na platformie https://www.mojeekino.pl/

Znadniemna.pl za Marlena Ochońska/Polish Film Festival „Vistula”/www.festiwalwisla.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content