HomeKonkursy i ogłoszeniaZPB zaprasza na Jarmark „Kaziuki 2021”- zgłoś się do udziału!

ZPB zaprasza na Jarmark „Kaziuki 2021”- zgłoś się do udziału!

Związek Polaków na Białorusi  i Konsulat Generalny RP w Grodnie zapraszają mistrzów rękodzieła, twórców ludowych, a także mistrzów piekarstwa i cukiernictwa do udziału w tradycyjnym Jarmarku „Kaziuki 2021”, który odbędzie się w Grodnie w dniu 7 marca 2021 roku.

Twórcy ludowi, mistrzowie rękodzieła oraz osoby, zajmujące się piekarstwem i cukiernictwem, już teraz zapraszani są do składania zgłoszeń do udziału w jarmarku, w którego ramach odbędą się konkursy  z cennymi nagrodami w czterech kategoriach tematycznych.

W trakcie jarmarku Jury, powołane przez organizatorów „Kaziuków 2021”, odwiedzi wszystkie stoiska z wyrobami i przyzna Grand Prix oraz wyróżnienia twórcom najlepszych wyrobów w kategorii „rękodzieła ludowego”, a także autorom najlepszego „rękodzieła współczesnego”.

Jurorzy ocenią też najlepsze na Jarmarku wyroby cukiernicze oraz wypieki. Ta kategoria konkursowa będzie miała nazwę „Obwarzanek Kaziukowy”, organizatorzy zachęcają zatem mistrzów piekarnictwa i cukiernictwa do sięgnięcia po tradycyjne polskie przepisy obwarzankowe, które znajdziecie Państwo, klikając TUTAJ.

Organizowanym przez ZPB Jarmarkom Kaziukowym tradycyjnie towarzyszy bogaty program artystyczny, do udziału w którym mogą zgłosić się: zespoły wokalne, soliści,  zespoły kabaretowe, a także zespoły wokalno-instrumentalne.

PODSUMUJMY

Zgłoszenia do udziału w „Kaziukach 2021” przyjmowane są w kategoriach:

– Rękodzieło ludowe;

– Rękodzieło współczesne;

– Obwarzanek Kaziukowy;

– Najładniejsze stoisko;

– Program artystyczny.

Zgłoszenia we wszystkich kategoriach należy wysłać do dnia 25 lutego drogą e-mailową na adres: [email protected].

Osobą przyjmującą zgłoszenia jest wiceprezes ZPB ds. Kultury Renata Dziemiańczuk.

Przed wysłaniem zgłoszenia do udziału w Jarmarku „Kaziuki2021” zapoznaj się z REGULAMINEM!

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Będemy 2 osoby

Skomentuj

Skip to content