HomeReligia„Jestem gotów”. Biskup Jury Kosobucki nie wyklucza, że przeciwko niemu może zostać wszczęta sprawa karna

„Jestem gotów”. Biskup Jury Kosobucki nie wyklucza, że przeciwko niemu może zostać wszczęta sprawa karna

Biskup Jury Kosobucki, wikariusz generalny Archidiecezji Mińsko-Mohylewskiej, który pod nieobecność  niewpuszczanego na Białoruś arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza pełni jego obowiązki, nie wyklucza, że przeciwko niemu może zostać wszczęta sprawa karna. Hierarcha napisał o tym na facebooku.

Biskup Jury Kosobucki, fot.: Catholic.by

„Nie wykluczam, że wkrótce do grona ludzi, którzy znajdują się za kratami, dołączą osoby duchowne, biskup, – napisał katolicki hierarcha. – Represje nie ustają, prowadzone są przesłuchania i możliwe jest wszczęcie sprawy karnej przeciwko mnie i ojcowi Sergijowi Lepinowi. Jestem gotów.”

Wcześniej biskup Kosobucki potępił zniszczenie przez funkcjonariuszy milicji ludowego memoriału ku czci Romana Bandarenki w Mińsku.

Słowa biskupa rozwścieczyły Aleksandra Łukaszenkę, który wydał polecenie zrobienia porządku z nim i z kierownikiem Wydziału Informacyjnego Białoruskiej Cerkwi Prawosławnej Sergijem Lepinem, który również krytycznie wypowiedział się na temat niszczenia  memoriału.

Nazajutrz Prokuratura Generalna wystosowała oficjalne upomnienie wobec Kosobuckiego i Lepina „o niedopuszczalności łamania prawa”.

Znadniemna.pl na podstawie facebook.com/nashaniva.by

 

Najnowsze komentarze

  • Jerzy a nie żaden „Jury”

Skomentuj

Skip to content