HomeReligiaOdszedł po Wieczną Nagrodę do Pana ksiądz kanonik Józef Hańczyc

Odszedł po Wieczną Nagrodę do Pana ksiądz kanonik Józef Hańczyc

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że dzisiaj, 13 października, na Niebieską Ucztę do Pana Boga odszedł ksiądz kanonik Józef Hańczyc, żarliwy Patriota Polski i Białorusi, proboszcz parafii Świętej Rodziny w Lidzie, przyjaciel i opiekun lidzkiej społeczności polskiej oraz członków Oddziału ZPB w Lidzie.

Śp. ks. kanonik Józef Hańczyc walczył z przebiegającą w ciężkiej formie chorobą Covid-19. Przez kilka ostatnich dni oddychał z pomocą respiratora. Stwórca postanowił jednak, zabrać do siebie swojego wiernego Sługę, pozostawiając osieroconymi parafian śp. ks. Hańczyca.

Mieszkający w Lidzie Polacy, wierni lidzkiej parafii Świętej Rodziny zapamiętają śp. ks. kanonika Józefa Hańczyca, jako dobrego Pasterza, całego siebie oddającego służbie Bogu, potrafiącego ukoić troski i smutki swoich parafian i wskazać właściwą drogę w pokonywaniu trudności codziennego życia, ale przede wszystkim – wskazać drogę do Boga.

Łączymy się w bólu i smutku z setkami ludzi, dla których śp. ks. kanonik Józef Hańczyc był wzorem kapłana.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!

Ksiądz Józef Hańczyc urodził się 3 lipca 196o roku w Grodnie. W 1995 roku ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Grodnie.  Święcenia kapłańskie przyjął 17 czerwca 1995 roku w Katedrze Grodzieńskiej z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Aleksandra Kaszkiewicza. W latach 1995-1996 Józef Hańczyc był wikariuszem w Oszmianie. Od 10 lipca 1996 roku był  proboszczem w parafii św. Rodziny w Lidzie. W 2003 roku ukończył studia z teologii małżeństwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w 2007 roku – katechetyczno-pastoralne studia podyplomowe na KULu.

Znadniemna.pl

 

Najnowsze komentarze

  • R.I.P

  • R I P

  • R.I.P.

  • Wspaniały polski Kapłan. Świeć Panie nad Jego Duszą …

  • Łączymy się w żalu z Polakami na Białorusi. Z wielkim szacunkiem wspominamy współpracę z Księdzem Józefem. Jego odejście pozostawiło smutek i tęsknotę za człowiekiem niezłomnym i wielkiego formatu. Pamiętamy o nim! Pamiętajmy o mądrym, dowcipnym i prawdziwym Polaku. Maria Żeszko, Izabela Półtorak i Anna Żeszko-Majewska

  • Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie

Skomentuj

Skip to content