HomeSpołeczeństwoGranica Białorusi na razie otwarta. Jest komentarz straży granicznej

Granica Białorusi na razie otwarta. Jest komentarz straży granicznej

Białoruś nie zamknęła na razie swojej granicy państwowej. Po wczorajszej zapowiedzi Aleksandra Łukaszenki o zamknięciu granic z Polską i Litwą oraz wzmocnieniu ochrony granicy z Ukrainą, Państwowy Komitet Graniczny Białorusi odniósł się do sytuacji na przejściach granicznych.

Służba prasowa straży granicznej donosi w serwisie Telegram, że ochrona granic „odbywa się we wzmocnionym wariancie służby granicznej i kontroli granicznej z wykorzystaniem rezerw taktycznych”. Ponadto „wszystkie środki są podejmowane z uwzględnieniem zmieniającej się sytuacji na każdym określonym kierunku”.

Wygląda na to, że na razie nie ma jeszcze mowy o zamknięciu granic: „Punkty kontrolne prowadzą rejestrację wjazdów i wyjazdów w granicach dopuszczalnej przepustowości”.

Polska Straż Graniczna potwierdza, że „ruch odbywa się w trybie normalnym”. To samo mówią Litwini.

Przypomnijmy, wczoraj wieczorem Aleksander Łukaszenka występując na Forum Kobiet oświadczył: „Jesteśmy zmuszeni do wycofania wojsk z ulic, tak jak już mówiłem, i połowę armii postawić pod bronią, i zamknąć granicę państwową od zachodu, przede wszystkim z Litwą i Polską. Jesteśmy zmuszeni do wzmocnienia granicy państwowej, ku mojemu wielkiemu ubolewaniu, z naszą bratnią Ukrainą”. Jego przemówienie transmitowała białoruska telewizja.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl na podst. euroradio.fm

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content