HomeReligiaPaszport abp. Kondrusiewicza uznano za nieważny. Czy hierarchę pozbawiono obywatelstwa?

Paszport abp. Kondrusiewicza uznano za nieważny. Czy hierarchę pozbawiono obywatelstwa?

Metropolita Mińsko-Mohylewski, arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz, którego 31 sierpnia nie wpuszczono na Białoruś, otrzymał oficjalną odpowiedź z Państwowego Komitetu Granicznego  Republiki Białorusi. Oznajmiono mu, że jego białoruski paszport stracił ważność.

Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz, fot.: Catholic.by

„Informujemy, że nie zostaliście przepuszczeni przez granicę państwową w związku z podjętą przez organy spraw wewnętrznych decyzją o uznaniu paszportu obywatela Republiki Białorusi (tu został podany numer białoruskiego paszportu arcybiskupa – red.), który do Was należy, za nieważny.” – cytuje oficjalny dokument, wystawiony przez Straż Graniczną Białorusi, portal Kościoła Katolickiego na Białorusi  Catholic.by.

Catholic.by informuje także, że zwierzchnik Kościoła Katolickiego na Białorusi  skarży odpowiedź pograniczników do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Białorusi, w celu wyjaśnienia sytuacji i szybkiego powrotu na Ojczyznę.

Zgodnie z ustawodawstwem Republiki Białorusi paszport obywatela tego państwa może stracić ważność tylko w przypadkach, opisanych w ustawodawstwie, na przykład –  w przypadku zmiany nazwiska, bądź wyglądu itp.

Osoba legitymująca się nieważnym paszportem podlega karze administracyjnej, ale nie oznacza to, że traci obywatelstwo i nie powinna być wpuszczana do kraju zameldowania. W przypadku arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza, zdarzyło się to drugie.

Czy oznacza to, że arcybiskup został pozbawiony białoruskiego obywatelstwa?

 Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • NKWD nadal dziala na Bialorusi!

Skomentuj

Skip to content