HomeReligiaRadio Watykańskie: Abp Kondrusiewicz liczy na szybki powrót do ojczyzny

Radio Watykańskie: Abp Kondrusiewicz liczy na szybki powrót do ojczyzny

Abp Tadeusz Kondrusiewicz prosi o modlitwę w intencji swego szybkiego powrotu do Ojczyzny i pokojowego rozwiązania poważnego kryzysu społecznopolitycznego na Białorusi – informuje Radio Watykańskie.

Metropolita mińsko-mohylewski, arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz

Rozgłośnia Stolicy Apostolskiej informuje, że w wydanym przez arcybiskupa Kondrusiewicza komunikacie metropolita mińsko-mohylewski podkreśla, że decyzja o jego niewpuszczeniu na Białoruś  jest niezrozumiała, ponieważ zgodnie z białoruskim porządkiem prawnym, prawo obywatela do powrotu do swej ojczyzny nie może być ograniczane.
Abp Kondrusiewcz zauważa, że zakaz wjazdu na teren kraju narusza jego duszpasterskie plany jako ordynariusza archidiecezji mińsko-mohylewskiej oraz przewodniczącego Episkopatu Białorusi. Przypomina, że podczas aktualnego kryzysu politycznego zawsze nawoływał do dialogu i pokoju. W żadnym wypadku nie chcę, by ta niezrozumiała decyzja służb granicznych przyczyniła się do wzrostu napięcia w ziemi naszych ojców – zapewnia abp Kondrusiewicz. Informuje, że złożył już w tej sprawie odwołanie, licząc na jego szybkie rozpatrzenie. W tej intencji prosi też o modlitwę wszystkich wiernych i ludzi dobrej woli. Wszystkich zawierza opiece Matki Bożej i Michała Archanioła, patrona Białorusi.
Znadniemna.pl za vaticannews.va

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content