HomeSportPolscy sportowcy wspierają białoruskich sportowców walczących o wolność i przeciwko milicyjnej przemocy (WIDEO)

Polscy sportowcy wspierają białoruskich sportowców walczących o wolność i przeciwko milicyjnej przemocy (WIDEO)

Najwybitniejsi polscy sportowcy, medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski, reprezentanci Polski w piłce nożnej, piłce ręcznej, koszykówce czy siatkówce poparli białoruskich mistrzów sportu i trenerów, którzy napisali list otwarty do rządzących na Białorusi z żądaniem powtórzenia wyborów prezydenckich, uwolnienia więźniów politycznych, zatrzymania milicyjnej przemocy i pociągnięcia do odpowiedzialności jej sprawców.

Artur Boruc, bramkarz warszawskiej „Legii”, apeluje o wspólne zmaganie się o wolność dla Białorusi

Ofiarami przemocy padli też białoruscy sportowcy – w niedzielę zatrzymano dwóch piłkarzy klubu Krumkaczy Mińsk na pokojowej demonstracji podczas zatrzymania zostali skatowani przez funkcjonariuszy w cywilu, grozi im też wyrok za rzekomy napad na radiowóz. Kilka dni temu piłkarze klubu futbolowego FK Mołodeczno przed meczem oddali hołd kibicowi tego klubu, który został znaleziony martwy po demonstracjach w tym mieście. Śledczy twierdzą, że to samobójstwo, ale mieszkańcy, w tym piłkarze, którzy byli obecni także na pogrzebie, w to nie wierzą. Na meczach ligowych kibice skandują hasła popierające protesty na Białorusi.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content