HomeSpołeczeństwoPolacy z Wilna solidaryzują się z protestującymi Białorusinami i Polakami na Białorusi

Polacy z Wilna solidaryzują się z protestującymi Białorusinami i Polakami na Białorusi

Zarząd Oddziału miasta Wilna Związku Polaków na Litwie wystosował apel solidarności z Polakami na Białorusi i całym narodem białoruskim protestującym po wyborach prezydenckich. Zaapelowano o udział w akcji poparcia dla dążeń Białorusinów, która odbędzie się w środę po południu przed ambasadą Białorusi w Wilnie.

Fot.: Dominik Wilczewski/przegladbaltycki.pl

„Potępiamy wszelką agresję i przemoc wobec ludzi wolnych, otwarcie protestujących przeciwko bezprawiu, manifestujących wolę walki o swoje prawa i godność człowieka” – czytamy w opublikowanym we wtorek oświadczeniu.

Wskazano w nim, że „Polacy Wilna stają z Wami w jednym szeregu wielkiej solidarności”. „Jesteśmy pełni uznania i szacunku dla Was oraz wszystkich dumnych mieszkańców Białorusi, dla ich aktywnej postawy obywatelskiej, pokojowych, ale nieugiętych dążeń do przemian demokratycznych” – napisano.

„Niech Pani Ostrobramska, która zawsze broniła wszystkich walczących o wolność (…), ma Was w swojej opiece” – czytamy w oświadczeniu, które podpisał prezes ZPL m. Wilna Marek Kubiak.

ZPL m. Wilna zaprosił do udziału w akcji poparcia dla dążeń Białorusinów, która odbędzie się w środę po południu przy ambasadzie Białorusi w stolicy Litwy.

Znadniemna.pl za PAP

Najnowsze komentarze

  • Brawo ZPL.
    Brawo Marek.
    Edek 🙂

  • Kocham Was moi Bracia Wilniuki i Polacy z Bialorusi ??????

Skomentuj

Skip to content