HomeSpołeczeństwoPolacy solidarni z Białorusinami!(ZDJĘCIA)

Polacy solidarni z Białorusinami!(ZDJĘCIA)

Związek Polaków na Białorusi, jako największa w kraju organizacja polskiej mniejszości narodowej, nie pozostaje obojętna na procesy polityczne i społeczne, które odbywają na Białorusi po sfałszowanych przez reżim Aleksandra Łukaszenki wyborach prezydenckich. Będąc częścią społeczeństwa obywatelskiego działacze ZPB w całym kraju wychodzą na pokojowe protesty i akcje solidarności z protestującymi.

W niedzielę, 16 sierpnia, solidarność z Białorusinami, walczącymi o godność i sprawiedliwość w swoim kraju, wyraziła na wielotysięcznym wiecu w Grodnie prezes ZPB Andżelika Borys.

Na kolejnym, wtorkowym, wiecu, które odbywają się codziennie w grodzie nad Niemnem w tłumie grodnian powiewały flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób Polacy Grodna zademonstrowali swoją solidarność z Białorusinami, komunikując im, że jesteśmy braćmi o wspólnej przeszłości i wspólnych wartościach.

Zamieszczamy kilka zdjęć z poniedziałkowego wiecu w Grodnie i zapraszamy na grodzieński plac Lenina dzisiaj – we wtorek – na godzinę 19.00!

 

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content