HomeKulturaWiktoria Krywicka zdobywczynią Grand Prix 22. Festiwalu „Malwy 2020”! (posłuchaj zwycięskie nagrania konkursowe)

Wiktoria Krywicka zdobywczynią Grand Prix 22. Festiwalu „Malwy 2020”! (posłuchaj zwycięskie nagrania konkursowe)

Solistka z Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Rosi Wiktoria Krywicka powiększyła swoją kolekcję nagród wokalnych, zdobywając Grand Prix 22. Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „Malwy 2020”.

Wiktoria Krywicka, zdobywczyni Grand Prix

Koncert Galowy najbardziej prestiżowego konkursu wokalnego, organizowanego przez ZPB, odbył się 25 lipca w trybie on-line na platformie internetowej ZOOM. Wtedy też jurorzy: Stanisław Klawe, autor tekstów piosenek, kompozytor i wykonawca, bard i satyryk, piastujący funkcję sekretarza generalnego Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, Anna Kowalska, filolog, teatrolog, animator kultury, pracująca na co dzień jako redaktor-konsultant w Mazowieckim Instytucie Kultury oraz Mateusz Prendota, dyrektor Filharmonii Krakowskiej i prezes Stowarzyszenia PASSIONART – ogłosili werdykt, na który złożyły się oceny, wystawione przez nich po przesłuchaniu nagrań występów konkursowych.

Zgodnie z oceną Jury niekwestionowanym faworytem Konkursu i zdobywcą Grand Prix okazała się znana popularyzatorka polskiej piosenki na Białorusi i poza jej granicami, zdobywczyni Grand Prix VII edycji prestiżowego Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”,  laureatka I Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Wiktoria Krywicka, córka zasłużonych działaczy ZPB z Rosi Stanisławy Chomczukowej i jej śp. męża Antoniego Chomczukowa. Jurorzy wysoko ocenili w jej wykonaniu piosenkę z repertuaru Nataszy Zylskiej „Kasztany” (muz. Zbigniew Korepta, sł. Krystyna Wodnicka) oraz piosenkę z repertuaru Edyty Górniak „Nie opuszczaj mnie” (muz. Jacques Brel, sł. Jacques Brel w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego).

Nagrania konkursowe Wiktorii Krywickiej:

„Nie opuszczaj mnie” 

 „Kasztany” 

Wśród laureatów 22. Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „Malwy 2020” znaleźli się także utalentowani wokalnie wykonawcy:

Wioletta Kolendowicz, I miejsce w kategorii 16-24 lat

W kategorii wiekowej 16-24 lata – I miejsce zdobyła Wioletta Kolendowicz (posłuchaj nagrania konkursowe: pios. „Im więcej ciebie, tym mniej”, pios. „Niech żyje bal”) z Grodna, a Wyróżnienia otrzymali Bożena Worono z Lidy oraz Antoni Szukow z Iwia.

Julia Skurko, I miejsce w kategorii 24 lata i starsi

W kategorii wiekowej 24 lata i starsi I miejsce przyznano wokalistce z Mińska Julii Skurko (posłuchaj nagranie konkursowe: pios. „Dwie różne drogi”), której podczas nagrania konkursowego akompaniował zespół instrumentalny „Ars Longa”. II miejsce w tej kategorii wiekowej nie zostało przyznane, a miejsce III przyznano ex aequo wokalistce z Mińska Oldze Guczek i zespołowi wokalnemu „Wokaliz” z Iwia.  W tej kategorii jurorzy przyznali także dwa Wyróżnienia: Annie Soniec z Iwia oraz Olegowi Kiedzikowi z mińskiego osiedla Sokół.

22. Festiwal Polskiej Piosenki Estradowej „Malwy 2020” odbywał się w dwa etapy. Do pierwszego – eliminacyjnego zgłosiło się 23 wykonawców z Grodna, Iwia, Oszmian, Brześcia, Mińska, Rosi, Połocka, Stołpc, Borysowa, Baranowicz, Sokoła, Dzierżyńska i Lachowicz. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 12 konkursowiczów. To oni walczyli o miejsca, premiowane cennymi nagrodami rzeczowymi, które zostaną rozdane przy najbliższej okazji, prawdopodobnie podczas III Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej”, który jest zaplanowany na jesień bieżącego roku i odbędzie się w Mińsku. Każdy z uczestników Festiwalu otrzyma od organizatorów Dyplom uczestnictwa i płyty z nagraniami największych przebojów polskiej estrady.

Fundatorem nagród 22. Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „Malwy 2020” jest Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie, a jego organizatorem już od 22 lat jest Związek Polaków na Białorusi.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content