HomeSpołeczeństwoLilia Luboniewicz – prezesem Zarządu Fundacji Wolność i Demokracja

Lilia Luboniewicz – prezesem Zarządu Fundacji Wolność i Demokracja

Rada Fundacji Wolność i Demokracja, będącej wieloletnim partnerem Związku Polaków na Białorusi i współwydawcą mediów ZPB, podjęła uchwałę o powołaniu w dniu 24 czerwca 2020 roku Zarządu Fundacji Wolność i Demokracja w nowym składzie.

Prezes Zarządu Fundacji Wolność i Demokracja Lilia Luboniewicz, fot.: wid.org.pl

Decyzja została podyktowana ustąpieniem ze stanowiska prezesa Fundacji Wolność i Demokracja (Fundacja WiD) jej dotychczasowego kierownika – Roberta Czyżewskiego, który otrzymał nominację Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP do objęcia stanowiska dyrektora Instytutu Polskiego w Kijowie.

Na mocy uchwały Rady Fundacji Wolność i Demokracja zwolnione przez Roberta Czyżewskiego stanowisko prezesa objęła Lilia Luboniewicz, dotychczasowa wiceprezes Fundacji WiD.

Odnowiony skład Zarządu Fundacji Wolność i Demokracja wygląda tak:

Lilia Luboniewicz – Prezes Zarządu

Maciej Dancewicz – Wiceprezes Zarządu

Radosław Poraj-Różecki – Sekretarz Zarządu

Lilia Luboniewicz jest ekspertem ds. oświaty na Ukrainie, z wykształcenia – polonistka oraz prawnik w dziedzinie prawa międzynarodowego. W latach 2000-2005 była dyrektorem Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Samborze (w obwodzie lwowskim na Ukrainie – red.). W latach 2009-2013 koordynowała wiele realizowanych na Ukrainie projektów oświatowych oraz projekt „Media Polskie na Białorusi”. W latach 2014-2015 była koordynatorem projektu Fundacji WiD „Biało-czerwone ABC”.

Redakcje portalu Znadniemna.pl oraz czasopism „Głos znad Niemna na uchodźstwie” i „Magazyn Polski na uchodźstwie” składają Lilii Luboniewicz serdeczne gratulacje z okazji objęcia odpowiedzialnej i prestiżowej funkcji i życzą wytrwałości oraz wielu sukcesów w kierowaniu Fundacją WiD, która cieszy się ogromnym zaufaniem i szacunkiem u społeczności polskich, działających za wschodnią granicą Polski.

 Znadniemna.pl na podstawie wid.org.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content