HomePoszukujemySzukajmy śladów przodków wspólnie!

Szukajmy śladów przodków wspólnie!

Szanowni Czytelnicy, Związek Polaków na Białorusi i redakcja portalu Znadniemna.pl otrzymują dużo listów, w których prosicie o pomoc w odnalezieniu śladów Waszych przodków na Białorusi.

Skromne możliwości zespołu redakcyjnego nie pozwalają na wszczynanie procedury poszukiwawczej w przypadku każdej indywidualnej prośby. Nasz portal jest jednak platformą, do której dostęp mają użytkownicy Internetu na całym świecie i, rzecz jasna, w każdym zakątku Białorusi.

Oznacza to, że każdy z czytelników, jeśli cokolwiek wie o poszukiwanych osobach, może pomóc potomkowi, szukającemu śladów swoich przodków.

Postanowiliśmy publikować Wasze maile z prośbami o pomoc w odnajdywaniu śladów Waszych przodków w specjalnej rubryczce „Poszukujemy” na naszym portalu (zakładka w trzecim pasku z rubryczkami od góry po prawej na głównej stronie Znadniemna.pl) oraz w wersji papierowej – w gazecie „Głos znad Niemna na uchodźstwie”.

Osoby chętne do zamieszczenia w tej rubryczce ogłoszeń o poszukiwaniu śladów ich przodków na terenie Białorusi prosimy kierować maile odpowiedniej treści zatytułowane hasłem „Poszukujemy” na e-mail: [email protected], a wszystkich Czytelników prosimy o regularne przeglądanie zakładki „Poszukujemy” i okazywanie pomocy poszukującym, pisząc do nich bezpośrednio (kontakt –e-mailowy będziemy zamieszczać przy imieniu i nazwisku osoby poszukującej), bądź pozostawiając komentarz pod publikacją.

Szukajmy śladów Waszych przodków wspólnie!

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Szukam krewnych rodzenstwa mojego dziadka Antoniego Ciunela( syna Jerzego) oraz krewnych mojej babci Zofii Ciunel (z d. Błażuk). Dziadek Antoni ur.1873r.(niestety nie wiem gdzie, zmarl w 1953 w Starym Dworze kolo Widz). Zofia Ciunel (z d. Błażuk)ur.15.05.1886 w Ejwidowiczach. Corka Józefa Błażuk i Marceli.Dziadek i babcia do lat 20-tych mieszkali w Ejwidowiczach ( tu urodzily sie wszystkie ich dzieci). Nie znam powodow ale miedzy latami 1920-30 przeprowadzili sie do Starego Dworu k/Widz. Byc moze sa wsrod szukajacych potomkowie rodzenstwa dziadkow …….bardzo prosze o kontakt. Alina Zydaniec.

  • Poszukuję wszelkich informacji o mojej rodzinie Szukajło z okolic Wołkowyska (Ozierzysko, Łopienica, itd). Mój pradziadek Mikołaj Szukajło i jego żona Maria mieli dzieci, m.in. mojego dziadka też Mikołaja. On z żoną Janiną to rodzice mojego taty Ryszarda. Po II wojnie św. osiedlili się w Trzciance (Wielkopolska)

  • Dzień dobry. Szukam pochodzenia mojego pradziadka Bronisława Wychot-Ochota ur Bucewicze 10.11.1887( syna Romana i Marii-pochowanej jako Maria Ochota w 1896 w Mińsku na Cmentarzu Kalwaryjskim).Nikogo o tym nazwisku nie potrafię odnaleść.
    Poszukuję również pochodzenia jego żony Marii zd Zelwowicz ( córki Konstantego Zelwowicz i Felicji Sochańskiej). Bronisław i Maria mieszkali w Rakowie( powiat Mołodeczno) , a po wojnie wyjechali do Polski( okolice Trzcianki). Może żyją krewni moich pradziadków, którzy coś wiedzą o Wychot-Ochota, Zelwowicz, Sochańskiej..
    Poszukuję też rodziny męża o nazwisku Szatybełko, Mikułan pochodzących z miejscowości Iwańskie( powiat Mołodeczno). Pradziadek męża to Władysław Szatybełko, jego żona Marianna, a że strony Mikułanów babcia to Aniela, a jej rodzice to Franciszek Mikułan i Anna Sokołowska.

  • Szukam krewnych. Moja mama urodziła się w 1940 r. w Kraśnem nad Uszą w rodzinie Najranowskich. Jej mama, a moja babcia nazywała się Helena z Najranowskich po męzu Antosiak, a moi pradziadkowie to Stanisław i Marianna Najranowscy. Marianna Najranowska z domu Starszyńska. Pradziadek Stanisław Naranowski był kolejarzem – maszynistą. Rodzina mieszkała w małym domku niedaleko stacji kolejowej w Kraśnem nad Uszą przy samych torach.

  • A ja chce więcej o moim dziadku Władysław Zmitrewicz. Jestem jego wnuczką od najmłodszej jego córki Heleny. Agnieszka

Skomentuj

Skip to content