HomeOświata„Szkoła do hymnu 2020” w „Batorówce” (Zdjęcia)

„Szkoła do hymnu 2020” w „Batorówce” (Zdjęcia)

Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie („Batorówki”)  z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Święta Flagi RP kontynuowali akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zainicjowaną rok temu przez Ministra Edukacji Narodowej RP oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

Z uwagi na trudną sytuację epidemiologiczną, panującą na Białorusi, odśpiewanie Hymnu RP odbyło się z zachowaniem bezpiecznego dystansu, a sami śpiewający mieli na twarzach maseczki ochronne.

W akcji patriotycznej uczniów „Batorówki” wzięła udział prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys. Do śpiewających dołączył też konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek z małżonką Elżbietą.  Uczniowski chórek ustawił się na schodach, prowadzących do szkoły, trzymając w rękach dużą biało-czerwoną flagę. Realizacji akcji nie zaszkodziła deszczowa pogoda, a po jej zakończeniu prezes ZPB Andżelika Borys podziękowała młodzieży, dzieciom i nauczycielom „Batorówki” za godne uczczenie świąt, ważnych dla wszystkich Polaków.

Konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek z kolei obdarował uczestników akcji patriotycznymi upominkami i złożył podziękowania pod adresem dyrekcji „Batorówki” i kierownictwa ZPB za pamięć o ważnych dla Polaków świętach i chęć ich obchodzenia nawet w warunkach epidemii.

 

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Niech żyje i rozkwita Polska!!!

Skomentuj

Skip to content