HomeSpołeczeństwoCzłonkowie ZPB pomagają medykom w walce z wirusem

Członkowie ZPB pomagają medykom w walce z wirusem

Członkowie ZPB nie pozostają obojętni  wobec potrzeb białoruskich medyków, ratujących współobywateli zakażonych wirusem COVID-19.

Maseczki ochronne wyprodukowane chałupniczo przez członków Oddziału ZPB w Lidzie

Ze spontaniczną inicjatywą, mającą na celu wsparcie medyków, ratujących zdrowie i życie ludzi zagrożonych koronawirusem, wystąpili działacze Oddziału ZPB w Lidzie. Zainicjowali oni chałupniczą produkcję maseczek ochronnych, które szyją w swoich domach członkinie oddziału, posiadające wprawę w  szyciu i mające odpowiedni sprzęt oraz materiał. Ze względu na deficyt tkaniny, pasującej do produkcji maseczek oraz gumek utrzymujących je na twarzy, liczba chałupniczo wyprodukowanych maseczek jest ograniczona.

Jak dotąd polskim szwaczkom z Lidy udało się uszyć kilkadziesiąt  maseczek, które zostaną przekazane medykom, pracującym w lidzkich szpitalach. Zarząd Oddziału ZPB w Lidzie szacuje, że w ciągu najbliższych dni liczba wyprodukowanych i przekazanych medykom maseczek sięgnie kilkuset sztuk.

Przypomnijmy, że w szpitalach na Białorusi w czasie epidemii koronawirusa brakuje nie tylko maseczek, lecz także płynów antyseptycznych i innych środków oraz narzędzi, chroniących przed zakażeniem.

„Dziękuje serdecznie za zaangażowanie prezes Oddziału ZPB w Lidzie Irenie Biernackiej! Każdy może zrobić coś dobrego” – tak skomentowała na facebooku inicjatywę Oddziału ZPB w Lidzie prezes ZPB Andżelika Borys.

Znadniemna.pl, zdjęcia: facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content