HomeSpołeczeństwo13 śmiertelnych ofiar COVID-19 na Białorusi!

13 śmiertelnych ofiar COVID-19 na Białorusi!

Ministerstwo Ochrony Zdrowia Republiki Białorusi podało aktualne informacje ws. sytuacji epidemiologicznej w kraju, związanej z pandemią koronawirusa. Resort informuje, że wg stanu na 6 kwietnia zarejestrowano na Białorusi 700 potwierdzonych zakażeń wirusem COVID-19. Liczba potwierdzonych przypadków śmiertelnych wynosi natomiast 13.

Źródło: ShutterStock

Wzrost zachorowań na koronawirusa w ciągu ostatniej doby wyniósł na Białorusi 25 procent. Dobę wcześniej przyrost rejestrowano na poziomie 28 proc., a przedwczoraj – 25 proc. 3 kwietnia przyrost zakażen plasował się na poziomie 17 proc.

Na leczeniu stacjonarnym w kraju znajduje się 634 osoby. Są to głównie ofiary tzw. pierwszego kontaktu. Wszyscy zakażeni koronawirusem znajdują się w szpitalach. U większości choroba przebiega w formie łagodnej, bądź średnio ciężkiej.

Ogółem w ciągu dwóch ostatnich dni ze szpitali wypisano 355 pacjentów, przebywających na różnych stadiach obserwacji i leczenia. Na dzień dzisiejszy na Białorusi wykonano ponad 40 tys. testów na zakażenie COVID-19. W przeprowadzenie testów zaangażowano 13 laboratoriów.

Znadniemna.pl na podstawie belta.by

Najnowsze komentarze

  • Tych ofiar jest oficjalnie więcej, nie mniej jak 200 (mówię o zmarłych).

Skomentuj

Skip to content