HomeSpołeczeństwoŁukaszenko: cztery osoby zmarły na COVID-19. Resort zdrowia informuje o 304 zakażonych

Łukaszenko: cztery osoby zmarły na COVID-19. Resort zdrowia informuje o 304 zakażonych

Cztery osoby zmarły na Białorusi na zapalenie płuc z powikłaniami, spowodowane przez koronawirusa – poinformował w czwartek Aleksander Łukaszenko.

– W sumie cztery osoby zmarły z powodu powikłań, wywołanych przez koronawirusa. W tym czwartym przypadku sprawdzamy jeszcze, czy (na pewno) był to koronawirus – powiedział Łukaszenko w wywiadzie dla telewizji Mir, przytoczonym przez gazetę „Zwiazda”.

Aleksander Łukaszenko oznajmił, że jest informowany o każdym przypadku śmiertelnym. Oświadczył również, że „śmierci człowieka nie da się ukryć, bo krewni dostają akt zgonu”.

„Nie ukrywamy”

Łukaszenko zapowiedział, że przekaże mediom statystykę dotyczącą zgonów spowodowanych przez nowego wirusa.

– Przygotuję pełną informację. My absolutnie niczego nie ukrywamy – oświadczył.

Wcześniej media niezależne informowały, że w przypadku jednej z ofiar COVID-19 w akcie zgonu nie wskazano go jako przyczyny śmierci. Według dziennikarzy takie sytuacje mogą się powtarzać, ponieważ władze są zainteresowane tym, by statystyki przypadków śmiertelnych były jak najniższe.

Wieczorem ministerstwo zdrowia Białorusi potwierdziło śmierć czterech osób zakażonych koronawirusem. Podało również, że liczba potwierdzonych przypadków zakażenia na Białorusi wzrosła do 304. – W szpitalach odbywają leczenie 254 zakażone osoby, 46 osób uznano za wyleczone – poinformował w komunikacie resort zdrowia.

Znadniemna.pl za IAR/PAP/agkm

KALENDARIUM

2 kwietnia

4 przypadki śmiertelne, 304 zakażonych

1 kwietnia

Resort zdrowia podał informację o drugim przypadku śmierci osoby zakażonej koronawirusem.

31 marca

Białoruskie ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przypadek śmierci spowodowanej koronawirusem. To 75-letni Wiktor Daszkiewicz, aktor z Witebska. Poinformowano o 11 nowych przypadkach zakażenia. Aleksander Łukaszenko, komentując śmierć aktora, powiedział, że w Witebsku zakaziło się koronawirusem dziesięciu lekarzy

30 marca

Na Białorusi potwierdzono 152 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia. W szpitalach i pod kontrolą lekarzy znajduje się 105 zakażonych, a 47 osób wyzdrowiało – dodano.

27 marca

Liczba potwierdzonych przypadków infekcji koronawirusem na Białorusi zwiększyła się od środy o osiem, do 94 – poinformowało w piątek tamtejsze ministerstwo zdrowia. 32 osoby wyzdrowiały i już opuściły szpitale lub przygotowują się do tego.
Według ministerstwa zdrowia w kraju przeprowadzono dotąd 24 tys. testów na obecność SARS-CoV-2.

25 marca

Na Białorusi do 86 wzrosła liczba osób zakażonych COVID-19. To oznacza, że od poniedziałku, gdy podano ostatnie oficjalne dane liczba zakażonych koronawirusem zwiększyła się o 5 osób. Białoruskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że 29 osób już wyzdrowiało. Dotychczas wykonano około 23 tysięcy testów na obecność patogenu.

23 marca

Na Białorusi do 81 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Oznacza to, że od soboty, gdy po raz ostatni podawano dane, zarejestrowano 5 nowych zakażeń COVID-19. Białoruskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że 22 osoby wyzdrowiały, a 59 jest nadal leczonych. Od chwili rozpoczęcia badań, czyli od 23 stycznia, na Białorusi wykonano ponad 21 tysięcy testów na obecność patogenu.

20 marca

Liczba przypadków zakażenia koronawirusem na Białorusi wzrosła do 69 – poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia. Wyzdrowiało 15 osób – dodano.
W szpitalach przebywają 42 osoby z zakażeniem potwierdzonym testami, ale niewykazujące objawów. 12 osób ma symptomy infekcji.
Resort zdrowia poinformował, że od końca stycznia przebadano na obecność wirusa 19 tys. osób.
W środę potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 na Białorusi było 51.

18 marca

Na Białorusi liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła do 51 – poinformowało w środę ministerstwo zdrowia. Z tego dziewięć osób ma objawy infekcji, a 37 przechodzi ją bez objawów. Pięć osób wypisano już ze szpitali.

16 marca

36 przypadków zakażeń (cztery nowe podczas weekendu)

14 marca

32 przypadki zakażeń

13 marca

27 przypadków

12 marca

21 przypadków

11 marca

11 przypadków

10 marca

9 (trzy nowe przypadki)

4 marca

6 (2 nowe przypadki)

3 marca

4 przypadki

2 marca

2 nowe przypadki podejrzeń, wciąż 1 przypadek potwierdzony

27 lutego

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa; testy przeprowadzone 27 lutego w centrum epidemiologii i mikrobiologii wykazały obecność koronawirusa Covid-19 u jednego ze studentów z Iranu.

Znadniemna.pl za PAP/IAR

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content