HomeSpołeczeństwoSześć przypadków zakażenia koronawirusem na Białorusi

Sześć przypadków zakażenia koronawirusem na Białorusi

Białoruskie ministerstwo zdrowia potwierdziło wczoraj – 4 marca, że w kraju zarejestrowano dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Na ulicach Grodna, fot.: Wasil Małczanau/belsat.eu

Już 3 marca resort zdrowia informował o czterech potwierdzonych przypadkach, zastrzegając, że wstępnie zdiagnozowano obecność koronawirusa w organizmach jeszcze dwóch osób. w środę te przypuszczenia zostały ostatecznie potwierdzone.

Na Białorusi zarejestrowano więc łącznie sześciu chorych – dwóch w stołecznym Mińsku i dwóch w obwodzie witebskim. W kraju przeprowadzono pięć tysięcy testów na obecność koronawirusa z Wuhan.

Pierwszy potwierdzony przypadek na Białorusi zarejestrowano 27 lutego. Wirus został wykryty u irańskiego studenta, który 22 lutego przyleciał z Baku. W kraju podjęte zostały szczególne środki ostrożności – przed częścią szpitali zakaźnych ustawiono polowe izby przyjęć, a w Witebsku zamknięto szkoły. Dzieci uczą się teraz za pośrednictwem internetu – oficjalnie z powodu sezonu grypowego.

Według danych WHO z 4 marca na całym świecie zarejestrowanych zostało 92 796 przypadków zarażenia, z czego 80 270 w Chinach. Zmarło 3 201 osób, z czego 2 981 w Chinach. Prawie 50 tysięcy osób wyleczono.

Poza Chinami najwięcej chorych jest w Korei Południowej (5 328 osób zostało zakażonych, 32 zmarło), Iranie (2 336 chorych, 77 zmarłych) oraz Włoszech (2 263 i 79).

Jak uniknąć koronawirusa? Instrukcja ilustrowana

Znadniemna.pl za belsat.eu

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content