HomeSpołeczeństwoPrzyjęcie z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

Przyjęcie z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

Działaczy polskich z różnych organizacji społecznych, działających na terenie grodzieńskiego okręgu konsularnego w miniony piątek z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, pierwszej w nowożytnej Europie i drugiej na świecie po amerykańskiej, zaprosił Konsulat Generalny RP w Grodnie.

1

Przemawia konsul generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz

– Święto Konstytucji 3 Maja jest świętem nie tylko dla Polaków, lecz dla wszystkich narodów, mieszkających w państwie, które tę konstytucję uchwaliło, czyli – Rzeczypospolitej Polskiej Obojga Narodów – przypomniał, witając gości, konsul generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz. Dyplomata dziękował Polakom, mieszkającym na Białorusi za to, że pielęgnują polskie tradycje i opiekują się śladami polskości w miejscach swojego zamieszkania. – Polska jest wam za to wdzięczna i zawsze będzie wdzięczna – zapewnił konsul generalny, nawiązując do znaczenia obchodzonego w drugim dniu maja Święta Polonii i Polaków za Granicą.

2

Konsulowie: Ewa Lewczuk, Piotr Lewczuk i Zbigniew Pruchniak

3

Goście przyjęcia

Przyjęcie konsula generalnego uświetnił program artystyczny, na który złożył się występ wychowanków grodzieńskiej szkoły tanecznej „Gracja”. Młodzi artyści zaprezentowali zgromadzonym w konsulacie gościom wiązankę tańców towarzyskich w różnych stylach i rytmach, poczynając od walca angielskiego, tanga i foxtrota i kończąc na tańcach latynoamerykańskich.

5

Tańczą wychowankowie szkoły tanecznej „Gracja”

6

9

7

10

Przyjęcie w konsulacie z okazji polskich świąt narodowych stało się doskonałą możliwością, aby w miłej towarzyskiej atmosferze porozmawiać na tematy, nurtujące społeczność polską Grodzieńszczyzny oraz w sposób nieformalny poobcować z pracownikami placówki konsularnej, którzy niemal w pełnym składzie byli obecni na przyjęciu.

12

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content