HomeSpołeczeństwoNa Białorusi – nawet przez pół roku! Ale z wizą…

Na Białorusi – nawet przez pół roku! Ale z wizą…

Już niebawem obywatele krajów Unii Europejskiej będą mogli przebywać na terytorium Białorusi 180 dni w ciągu roku. Przewiduje to umowa, która ma zostać podpisana przez Białoruś oraz Unię Europejską.

Jak poinformowało białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, dokument pozwoli uprościć procedury związane z wydawaniem wiz dla wiz dla obywateli krajów UE, którzy od tej pory będą mogli przebywać na terytorium Białorusi nie 90, a 180 dni w ciągu roku.

Ponadto cena wizy dla mieszkańców UE zmaleje do 35 euro, poszerzą się także możliwości uzyskania bezpłatnych wiz do celów niekomercyjnych. Po przeprowadzeniu wszystkich procedur wewnętrznych również 35 euro wiza będzie kosztować Białorusinów do strefy Schengen (obecnie kosztuje 80 euro). Ponadto jej uzyskanie będzie łatwiejsze.

Mińsk i Bruksela ostatnie kilka lat rozważały podpisanie takiego dokumentu, a w ubiegłym tygodniu Aleksandr Łukaszenko upoważnił białoruski MSZ do prowadzenia negocjacji i podpisania z UE umowy o uproszczeniu procedur związanych z wydawaniem wiz na Białoruś.

Znadniemna.pl za belsat.eu wg l24.lt

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content