HomeKulturaZespół „Liber Cante” – laureatem III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu!

Zespół „Liber Cante” – laureatem III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu!

Zespół „Liber Cante”, działający przy Oddziale ZPB w Mińsku, został laureatem III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W wydarzeniu uczestniczyli wokaliści i zespoły artystyczne m.in. z USA,  Kanady, Australii, Francji, Białorusi, Niemiec, Austrii i Włoch.

Na scenie Festiwalu zespół „Liber Cante” z Mińska

Program tegorocznego Festiwalu był rozpisany na kilka koncertów, organizowanych na terenie województwa opolskiego:  na rynku w Opolu, Brzegu, Korfantowie, Otmuchowie, Głubczycach.

W tym roku w Festiwalu wzięły udział 27 zespołów i wykonawców z 12 krajów, wśród których wyłoniono 15. laureatów. Zespół „Liber Cante” został laureatem Festiwalu, zdobywając m.in. nagrodę burmistrza miasta i gminy Otmuchów „jako najciekawsza grupa sceniczna koncertu festiwalowego piosenki rozrywkowej”.

Koncert laureatów odbył się w Filharmonii Opolskiej.Grand Prix III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zdobył zespół „3R12” z Niemiec.

– Jesteśmy szczęśliwi, że mieliśmy możliwość uczestniczyć w takim Festiwalu. Przeżywamy dużo pozytywnych emocji i wrażeń! Znakomici uczestnicy, bardzo towarzyscy ludzie, profesjonalni muzycy  – to wszystko składa się na ogólną pozytywną atmosferę Festiwalu. A najważniejsze – lubimy i niesiemy innym polską kulturę i polskie piosenki! – tak relacjonuje to wydarzenie kierownik zespołu „Liber Cante” Katarzyna Michał.

Zespół „Liber Cante” z nagrodą burmistrza miasta i gminy Otmuchów

III Polonijny Festiwal Polskiej Piosenkiodbywał się  w dniach 1-6 lipca. Po raz pierwszy zorganizowany został w lipcu 2017 roku  i spotkał się z dużym zainteresowaniem artystów  i zespołów polonijnych. Pomysłodawczynią i głównym organizatorem Festiwalu jest Halina Nabrdalik, dziennikarka Radia Opole, a zarazem prezes Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, który zorganizował Festiwal przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Wydarzenie jest organzowane w celu promocji polskiej piosenki wśród Polonii i na rzecz integracji polonijnych środowisk artystycznych z krajem ojczystym.

Relację z koncertu można będzie obejrzeć 27 lipca o 18.55 na antenie TV Polonia.

Ludmiła Burlewicz z Minska, zdjęcia uczestników zespołu „Liber Cante”

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content